reklamı kapat

POPÜLER

BMW’den 2018 X3 M40i’yi dağlarla buluşturan elektrikli bisiklet

İki premium markayı bir araya getiren elektrikli bisiklet projesi fiyatıyla dudak uçuklatıyor.

Dört tekerlekteki başarısını iki tekerlek üzerinde de sürdüren BMW değişmekte olan şehir içi ulaşım ağına ayak uydurmaya devam ediyor. Kullanıcıların her geçen gün ilgisini çekmekte olan elektrikli bisiklet pazarına daha önceden giriş yapan Alman devi tanıtımını gerçekleştirdiği yeni X3 ile birlikte karşımıza bir de elektrikli bisiklet çıkarttı. Elektrikli bisiklet projesi için kendi sınıfındaki premium üreticilerden birisi olan Specialized ile ortaklığa giden BMW, logosu ve renk seçeneğiyle bisiklet üzerindeki imzasını meraklılarıyla buluşturuyor.


Specialized’ın Turbo Levo FSR 6Fattie isimli elektrikli bisikletinin üst düzey bataryaya sahip bir versiyonuyla gelen bisiklet 250 watt motordan güç alan pedal asistanına sahip. Üç farklı modda kullanıcısına destek veren bu asistandan faydalanmak içinse kullanıcıların sürekli pedal çevirmesi gerekiyor. Hafif alaşım alüminyum gövdeye sahip olan ve Üzerindeki 2,8 inç‘lik lastikleri standart olarak sunulan bisiklette 504Wh‘lık bir batarya bulunuyor. Taşınabilir yapısı sayesinde bağımsız olarak da şarj edilebilen bu bataryayı aynı zamanda BMW tarafından tasarlanan kabloyla yaklaşık 4 saatte şarj etmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW M40i ile birlikte sunulan özel mavi rengin kullanıldığı bisiklet 5.200 euro‘luk yurt dışı etiket fiyatıyla ağustos ayından itibaren satışa sunulacak.