reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli bisiklet Specialized Turbo Levo SL
elektrikli bisiklet Specialized Turbo Levo SL

Fiyatıyla nefes kesen elektrikli bisiklet: Specialized Turbo Levo SL

Elektrikli bisiklet pazarına dikkat çeken bir model daha eklendi. Specialized Turbo Levo SL hem hafifliği hem de fiyatıyla nefes kesiyor.

Elektrikli bisiklet modelleri gelişmeye devam ediyor. Bu tarafta karşımıza çıkan en yeni model ise Specialized Turbo Levo SL. Her zaman üst seviyeye odaklanan Specialized firmasının son harikası olan Turbo Levo SL, ismindeki “SL” takısını “Super Light” kelimesinden alıyor. 17,3 kg ağırlığıyla benzerlerine oranla gerçekten çok daha hafif olan elektrikli dağı bisikleti, tasarımsal olarak oldukça etkileyici görünüyor. Önde ve arkada disk frenlerin ve özel süspansiyon sistemlerinin kullandığı bisiklet, firmanın kendi geliştirdiği 2 kg altında bir ağırlığa sahip elektrik motoru (240W) kullanıyor. 25 km/s hıza çıkabilen yani çok da hızlı olmayan elektrikli bisiklet, etkili bir pedal desteği sunabiliyor ve 320 Wh pil üstüne kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli bisiklet Specialized Turbo Levo SL çok ama çok pahalı

Bisikletin başlangıç fiyatı tam 6.500 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu açıdan gerçekten çok ama çok pahalı olan bisiklet, üst seviye malzemeler üstüne kuruluyor olmasına rağmen birçok kişi için ulaşılmaz bir noktada yer alıyor. Ancak bu fiyatın başlangıç fiyatı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bisikletin bir de Specialized Turbo Levo SL Comp Edition sürümü bulunuyor. Bu tam 16.500 dolarlık versiyon, karbon fiber gövde ile jantlar üstüne kuruluyor ve iki adet 160W pil paketiyle geliyor. Bu versiyonun fiyatıyla ABD’de gayet rahat şekilde normal bir otomobil satın alınabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Scooter gibi gibi bisiklet modeli