reklamı kapat

POPÜLER

Specialized

Specialized imzalı 16.500 dolarlık elektrikli bisiklet; S-Works Turbo Creo SL Founders Edition

Versiyonlar arasında zirvenin sahibi olarak satışa sunulan S-Works Turbo Creo SL Founders Edition, Specialized markasının sınırlı üretimlerinden olacak.

Elektrikli bisiklet piyasayası hızla gelişirken, köklü isimlerin bu alanda çeşitlilik yaratması işin heyecan boyutu olumlu yönde etkiliyor. Halihazırda oldukça başarılı seviyelere çekilmiş modellerin yer aldığı sınıfa imzasını en son atansa Specialized oldu. Bisiklet dünyasının en popüler isimlerinden birisi olan marka, S-Works Turbo Creo SL Founders Edition adını verdiği modelde oldukça başarılı rakamlar elde etmeyi başarmış. 11,9 kilogram gibi alüminyum kadro yol bisikleti ağırlığının yakalanabilmiş olması bu noktada dikkatimizi çeken ilk parça oldu. Her şeyin bir araya gelmesiyle talep edilen 16.500 dolarlık etiket fiyatı ise, şüphesiz bu bisikletin en düşündüren noktası olacak.

Specialized-S-Works Turbo Creo SL Founders Edition teknik özellikleri

Böylesine ciddi bir ücret talep edilen bisiklet, içimizde bir anda “Neymiş ya bu!” tepkisinin doğmasına neden olabilir. Toplamda sadece 250 adet üretilecek olan Founders Edition versiyonunda logo ve jant gibi parçalarda altın kaplama detayların kullanılmış olması dikkat çekiyor. Tamamı karbon olan kadronun, 240 W’lık elektrik asistan desteği ve 380 Wh’lık batarya paketiyle donatıldığını görüyoruz. Bu paketle 128 kilometre boyunca kullanıcısına ek güç desteği veren sisteme istenilirse 64 kilometrelik menzil artırıcı eklentisi de yapılabiliyor. Eco, Sport ve Turbo olmak üzere üç farklı modda destek üreten motorun anlık verilerini geliştirilen özel telefon uygulamasından takip etmek de mümkün. Bisikletin vites sisteminde ise 11’lik Dura-Ace grup setinin kullanıldığını da belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aslında bu modeli ürün gamının en üst noktası olarak nitelendirebiliriz çünkü Creo ailesine nispeten daha uygun fiyatlı versiyonlar üzerinden sahip olmak da mümkün. Donanım ve kadro parçalarında değişim göstermekle birlikte Turbo Creo SL Expert versiyonuna 9.000 dolar, Turbo Creo SL versiyonuna 13.500 dolar ve nispeten Cyclocross sınıfına yakın olan The Turbo Creo SL Expert EVO versiyonuna ise 9.000 dolar talep ediliyor.