reklamı kapat

POPÜLER

Tern HSD

Yükünüzü paylaşacak katlanabilir elektrikli bisiklet; Tern HSD [Video]

Katlanabilir elektrikli bisiklet ailesinde daha kompakt ebatlarıyla dikkat çeken Tern HSD, sunduğu destek ile üst modellere meydan okuyacak niteliklerde.

Modellerini ağırlıklı olarak katlanabilir sınıfta geliştiren Amerika merkezli Tern, özellikle şehir içi kullanımda kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alıyor. Bu yapıtı uzun turlarda deneyimlemek isteyenler için Touring sınıfında da modeller ortaya koyan marka elektrik konusunda da yerinde hamleler gerçekleştiriyor. Halihazırda sunduğu GSD modeliyle elektrikli kargo bisikletlerinde büyük başarı yakalan ekip, bu başarıyı Tern HSD ile devam ettirme amacında. Her ne kadar kadro yapısı olarak GSD modelinden daha ufak olsa da, taşıma kapasitesinde onunla başa çıkabildiğini gördüğümüz HSD tercih edilebilirlikte biraz daha ön plana çıkacak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tern HSD teknik özellikleri

Topladamda 170 santimetrelik bir bisiklet olarak karşımıza çıkan HSD, katlanılabilirliğin de işin içerisine girmesiyle daha az yer kaplayan bir model. İlk bakışta kompakt olarak görülse de, arka bölümüne entegre edilecek aparatlarla birlikte 60 kilograma kadar yolcu taşıma kapasitesine sahip bir modelden bahsedildiğini atlamamak gerekiyor. Sürücü ile birlikte bisikletin 170 kilograma kadar yük taşıyabilir olması da kesinlikle takdir edilmesi gerekenler arasında. 150 santimetreden başlayıp 195 santimetreye kadar boya sahip kullanıcılara destek veren HSD’nin oldukça esnek bir yapıya sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Tamamında hidrolik disk frenlerin standart olarak geldiği modellerin üst seviyesinde karbon kayış temelli sürüş sistemi karşımıza çıkıyor. Bosch imzalı bataryalar ise 400 Wh ile 500 Wh arasında değişmekte. Batarya ve donanım seviyesine göre değişmekle birlikte 3.099 dolarlık satışa sunulan bisiklet için en üst pakette ise 4.999 dolar talep ediliyor.