reklamı kapat

POPÜLER

Redmi Xiaomi 64 megapiksel

Dünyada bir ilke imza atacak Redmi akıllı telefon modeliyle çekilen 64 megapiksel fotoğraf örneği

Xiaomi alt markası Redmi, gelecek 64 megapiksel sensörlü kameraya sahip akıllı telefon modeli ile çekilmiş ilk örnek fotoğrafı paylaştı.

Redmi, son dönemde Türkiye başta olmak üzere çok ciddi şekilde dikkat çekiyor. En son uygun fiyatlı K20 ve K20 Pro ile ses getiren firma, elbette gelecek modeller üzerinde de çalışıyor. İşte bu modellerden birisinde kesin olarak Samsung imzalı 64 megapiksel ISOCELL Bright GW1 sensör kullanıyor. Firma tarafından cihazla çekilen ilk örnek fotoğraf, sunulan detay seviyesinin gerçekten yüksek olduğunu gözler önüne seriyor. Daha önce de söylediğimiz üzere normalde megapiksel değerinin yükselmesi ufak boyutlu sensörler yani telefonlar için iyi bir durum değil. Ancak gelişen yapay zeka / makine öğrenme teknolojileri ve megapiksel düşürme teknikleri, yüksek megapikseli telefonlar için çok kullanışlı hale getiriyor. Örneğin düşük ışıkta megapiksel değerini yarı yarıya azaltarak telefonlar normalden çok temiz fotoğraflar verebiliyor. 1/1.72 inç boyutundaki bu sensör, 16 MB boyutunda tam 9216×6912 piksellik fotoğraflar veriyor ve yeni Redmi akıllı telefon modeli için heyecanlandırıyor. Bu model hakkında şimdilik başka hiçbir bilgimiz bulunmuyor. Ancak cihazın bir bütçe dostu amiral gemisi olacağı belirtiliyor.

Redmi Xiaomi 64 megapiksel

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi imzalı 64 megapiksel akıllı telefon bu konuda dünyada bir ilke imza atacak

Ancak bu model kesinlikle tek olmayacak. Hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda Realme firması da 64 megapiksel kameralı bir telefon geliştirdiğini duyurmuş ve ilk örnek fotoğrafı paylaşmıştı. Buna ek olarak duyduğumuz kadarıyla Samsung, Xiaomi ve Redmi‘den kesin olarak ISOCELL Bright GW1 üzerine kurulan telefonlar geliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da 61 megapiksel FF sensörlü Sony a7r IV