reklamı kapat

POPÜLER

Ultimaker S5
Ultimaker S5
Ultimaker S5
Ultimaker S5
Ultimaker S5
Ultimaker S5
Ultimaker S5
Ultimaker S5

Ultimaker’ın bugüne kadar geliştirdiği en güçlü 3D yazıcıyla tanışın [Video]

3D yazıcı denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Ultimaker, bugüne kadar geliştirilmiş en güçlü 3D yazıcısı Ultimaker S5‘i kullanıcıların beğenisine sundu.

Advertisement

3D yazıcı pazarının önde gelen isimlerinden Ultimaker, çok daha gelişmiş en yeni yazıcı modeli Ultimaker S5 ile endüstriyel seviyede baskıları kompakt gövdeye sığdırıyor. Ofis için tasarlanan cihaz, çok yönlü, güçlü ve güvenilir bir ürün olarak öne çıkıyor. Bir önceki nesil olan Ultimaker 3’ün adımlarını izleyen Ultimaker S5, selefinin özellikleri üzerine şekilleniyor. Daha büyük baskı hacmi, zahmetsiz kullanım ve daha da iyileştirilmiş performans, öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Daha gelişmiş baskılar

Etkileyici özellikleri bünyesinde barındıran yazıcı, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için optimize edilmiş yenilenen bir dokunmatik ekranı beraberinde getiriyor. Daha büyük nesnelerin yazdırılması için 330x240x300 mm baskı hacmi sunan modelde çift baskı hücresi özelliği de bulunuyor. Malzemeler bittiğinde otomatik olarak duraklayıp devam edilen sistem ise sorunsuz baskıların önünü açıyor. Otomatik kalibrasyon ayarının da geliştirildiği ürün, ilk katmanın en iyi şekilde basılmasını saplıyor. Bu da sağlam bir temel anlamına geliyor. Ultimaker S5, PLA’dan Naylon ve PC gibi gelişmiş mühendislik plastiklerine kadar geniş bir malzeme yelpazesini destekliyor. Cihazın 15 Mayıs’ta kullanıma sunulması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ultimaker yeni yazıcısına ek olarak 3D baskı işlemini daha da erişilebilir kılmak için iki ilave ürününü daha tanıttı. Bunlardan biri Ultimaker Tough PLA. Söz konusu filament işlevsel prototip, işleme ve imalat yardımcıları gibi daha büyük boyutlarda modellerin herhangi bir katman ayrılması veya bozulma olmadan yazdırılması için optimize edilen bir teknik PLA filamenti. Standart PLA’dan daha az kırılgan ve daha mat bir yüzeye sahip olmasıyla öne çıkıyor. Bir diğer tanıtılan hizmet ise Ultimaker App. Uygulama kullanıcıların nerede olurlarsa olsun telefon veya tablet üzerinden yazdırma işleminin ilerleyişini takip edebilmelerine imkan tanıyor. Ayrıca bakım gerekliliğinde kullanıcıları da uyarıyor. Uygulama Android ve iOS için 15 Mayıs’ta kullanıma sunulacak; Ultimaker S5 ve Ultimaker 3 3D yazıcılarla birlikte kullanılabilecek.

Video