reklamı kapat

POPÜLER

Ultimaker-Bosch

Bosch’un 3D baskı alanındaki tercihi Ultimaker

3D yazıcı sektörünün önde gelen isimlerinden Ultimaker’a Bosch cephesinden büyük bir yatırım geldi. Bosch’un Katmanlı İmalat departmanı, 3D baskılar için Ultimaker’ı seçti.

Yeni anlaşmalar ve geliştirdiği teknolojilerle adından söz ettiren Ultimaker, HP ile iş birliğinin dışında büyük firmalarla çalışmalarını da sürdürüyor. Bosch’tan ciddi bir yatırım alan firma artık Ultimaker 3 Extended 3D yazıcı modelleriyle Bosch’un imalatına destek olacak. Dünyanın dört bir tarafındaki tesisler için yapılan bu anlaşmada firmanın Katmanlı İmalat departmanı, Ultimaker deneyimini bünyesine dahil ediyor. Kullanım kolaylığıyla öne çıkan Ultimaker 3 Extended 3D yazıcı modeli profesyonel seviyede baskılar almayı mümkün kılıyor. Yazıcı modelleri Almanya, Çin, Macaristan, Hindistan, Amerika ve Meksika olmak üzere pek çok faklı tesiste kullanılacak. Prototip, araç-gereç basımında kullanılacak olan makinelerle üretim maaliyetinin de düşürülmesi planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İnovasyon peşinde

Bağlantılı bir yaşam vizyonuyla yeni inovasyonlara imza atan Bosch, aynı zamanda dünyanın en büyük otomotiv parçaları tedarikçileri arasında yer alıyor. Endüstriyel teknoloji alanında da parça üretiminde önemli yeri olan firmanın son kullanıcı için ürün ve çözümleri de bulunuyor. Daha hızlı ve etkili bir üretim için, bütçe tasarrufu da sağlayacak çözümler arayan firma 3D baskı teknolojilerine yatırım yaparak hedeflerine ulaşmayı amaçlıyor.

3D baskı teknolojileri önümüzdeki yıllarda önemini daha da artıracak. Bu alanda yatırım yapan büyük şirketlerin sayısı da katlanarak artıyor. 2018 yılında 3D baskı teknolojilerine yapılan harcamaların 12 milyar doları bulması bekleniyor.

İlgili video

LOG – Ultimaker 3 incelemesi