reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia XZ2 Premium

Sony Xperia XZ2 Premium sahiplerine Android Pie müjdesi

Sony Xperia XZ2 Premium için Android Pie bekleyenlere güzel bir haberimiz var. Firma beklenen güncelleme adımını sonunda atmaya başladı.

Biliyorsunuz Sony Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact sahiplerine hali hazırda Android Pie güncellemesini alıyor. Ayrıca yakın zaman önce Xperia XZ1, XZ1 Compact ve XZ Premium sahiplerine de Android Pie güncellemesi verilmeye başlandı. Şimdi ise sıra Xperia XZ2 Premium modeline geldi. 52.0.A.3.84 numarasına sahip güncelleme, ilginç olarak sadece 210 MB boyuta sahip. Telefona yeni bir can veren güncelleme, Xperia XZ3‘ün kamera arayüzünü de getiriyor deniyor. Söylendiği kadarıyla bu arayüz kamera performansını artırıyor. Ayrıca belirtildiği üzere Premium, Pie ile gelen kaydırma temelli arayüz kontrol yapısını almıyor. Yani mevcut kontrol yapısı korunmaya devam ediliyor. Firmanın XA2, XA2 Ultra ve XA2 Plus modelleri ise yeni Android sürümüne 4 Mart 2019 tarihinde geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony Xperia XZ2 Premium sahipleri bu Android Pie hamlesine çok sevinecek

Android 9.0 Pie güncellemesi konusunda sektör aktif olarak çalışıyor ancak halen istenilen düzeyin çok ama çok gerisinde yer alınıyor. Firmalar yeni modellerin hazırlığıyla uğraşırken yeni sürümleri geliştirmekte ve dağıtmakta çok yavaş kalıyor. Bunu değiştirmek adına atılan adımlar olmasına rağmen durum değişmiyor. Bu da elbette kullanıcıları oldukça üzüyor.

İlginizi Çekebilir

Çift çentikli akıllı telefon modeli