reklamı kapat

POPÜLER

Sony Xperia Android 9.0 Pie

Android 9.0 Pie bekleyen Sony kullanıcılarına güzel haber

Japon teknoloji devi Sony, bugün Android 9.0 Pie güncellemesi bekleyen Xperia akıllı telefon sahiplerine müjdeli bir haber verdi.

Sony biliyorsunuz Xperia XZ2 ve Xperia XZ2 Compact sahiplerine hali hazırda Android 9.0 Pie güncellemesini veriyor. Bugün yapılan açıklama ise diğer modellerin güncelleme zamanını gözler önüne seriyor. Burada güzel olan haber ise güncellemeyi bazı modellerin beklenenden daha önce alacak olması. Burada baktığımızda XZ Premium, XZ1 ve XZ1 Compact modelleri 26 Ekim tarihinde yeni Android sürümünü almaya başlıyor. XZ2 Premium sahiplerine ise güncelleme 7 Kasım tarihinde geliyor. Diğer taraftan XA2, XA2 Ultra ve XA2 Plus modelleri ise yeni sürüme 4 Mart 2019 tarihinde geçecek deniyor. Ancak paylaşılan bu tarihler modellerin satışa sunulduğu her bölgeyi kapsamıyor. Yani bazı ülkelerdeki kullanıcılara Android 9.0 Pie güncellemesinin daha geç geleceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony güncelleme konusunda elini çabuk tutmaya çalışıyor

Bu konuda en Sony ile beraber Nokia’nın arkasında yer alan HMD Global firması da iyi işlere imza atıyor. Güncel tüm modellerine güncellemeyi verecek firma, bu konuda takdir topluyor. Ayrıca alanın parlayan yıldızı Xiaomi ve Huawei’de yeni sayılan modellerini güncellenmeye hazırlanıyor. Bunun için beta testleri aktif olarak sürüyor.

İlginizi Çekebilir

Bir robotu daha önce hiç böyle dans ederken gördünüz mü?