reklamı kapat

POPÜLER

Vertu Aster P
Vertu Aster P
Vertu Aster P
Vertu Aster P
Vertu Aster P

Vertu Aster P tanıtıldı; işte fiyatıyla nefes kesen lüks akıllı telefon

Vertu markası geri döndü. Geçen gün bu konuda ilk sinyalleri veren firma, bugün Çin’de düzenlenen etkinlik kapsamında Vertu Aster P modelini tanıttı.

Orijinalde Nokia’nın sahibi olduğu Vertu, bazı başarısız denemeler sonrasında Paris’te sürgün hayatı yaşayan Hakan Uzan tarafından satın alınmıştı. O zaman şirketi satın almak için tam 50 milyon sterlin ödeyen Uzan, bunu Kıbrıs’taki şirketi Baferon Ltd. üzerinden yapmıştı. Ancak satın alındığında 128 milyon sterlinlik bütçe açığı bulunan Vertu, çok kısa sürede tasfiye sürecine girdi. Doğal olarak üretimi de durduran firma, bugün geriye döndü. Burada karşımıza Aster P modeli çıkarıldı. İngiltere’de elle üretilen Vertu Aster P, firmadan alıştığımız bir tasarım diline sahip. Kimilerine güzel, kimilerine ise kötü gelecek bu tasarım, yine de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Gövdesi titanyumdan olan ve ekranı 133 karat safir kristal cam ile kaplanan telefon, diğer kısımlarında deri kaplama (Timsah ya da kertenkele) taşıyor. Fiyatının büyük bölümü buradan gelen telefon, gücünü Snapdragon 660 işlemciden alıyor. Yani orta seviye bir Android akıllı telefon olan Aster P, 4,9 inç AMOLED bir ekrana ve hızlı şarj destekli 3.200 mAh pile sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Vertu Aster P

Vertu Aster P çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor

Önünde 20 megapiksel tek bir F2.2 kamera, arkasında ise 12 megapiksel kamera yer alan telefon, 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile geliyor. Kutusundan Android 8.1 Oreo ile çıkan model, özellikle fiyatıyla nefes kesiyor. Çünkü bu telefona sahip olmak için yaklaşık 5 bin dolar ödenmesi gerekiyor. Farklı renk seçenekleri de sunulan cihaz, şimdilik sadece Çin pazarında satışa çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Tam dört arka kameralı Samsung Galaxy A9