reklamı kapat

POPÜLER

Logan Paul YouTube

Logan Paul’un beklenmedik YouTube müjdesi [Video]

Ocak ayında yayınladığı skandal video ile gündeme oturan Logan Paul, YouTube tarafından affedilmiş gibi görünüyor. Paul’un YouTube Original filmi geri geliyor.

2018 Logan Paul ve YouTube için pek parlak başlamadı. Kısaca geçmişe gidip olayları hatırlatmak gerekirse, Paul, ocak ayında Japonya vlogları sırasında İntihar Ormanı olarak bilinen ve girilmesi yasak bölgede çekim yapmıştı. Burada intihar etmiş birinin görüntülerini kaydeden Paul’un bunu saygısızca yorumlarla beraber pek de başarılı olmayan bir sansürle yayınlaması büyük bir skandala yol açmıştı. Bu olaylar üzerine özür dileyen Paul bir süre sessizliğe gömülmüş, platforma özel filmi de rafa kaldırıldığı söylenmişti. Ancak Paul için işler değişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube filmi geri geliyor

Olaylı YouTuber, Twitter hesabı üzerinden Original filmi The Thinning: New World Order‘ın fragmanını paylaşarak takipçilerine müjdeli haberi verdi. YouTube, içerik üreticisini Google Preferred listesine yeniden dahil etmese de Paul’un filmini paylaşmaya karar vermiş gibi görünüyor. Daha önce de platformun CEO’su Susan Wojcicki, skandal sonrası Paul’u destekleyici bir açıklamada bulunmuştu. Görünen o ki Paul’un bu hareketi filminin tamamen rafa kaldırılmasını gerektirecek kadar ciddi bir durum değil. Filmin premium aboneler için yakında yayınlanacağı belirtiliyor. Filmin fragmanını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.

Bu haberle beraber platformun kullanıcılarının ise aklına ikinci bir isim daha geldi elbette. Hatırlarsanız Wall Street Journal’ın PewDiePie’ın Nazi destekçisi olduğu iddiasıyla yayınladığı makalesinden sonra ünlü YouTuber’ın da dizisi iptal edilmişti. PewDiePie içeriklerinin cımbızlandığı ve farklı yönlere çekilerek başka anlamlar yüklenmeye çalışıldığını açıklamış ancak durum değişmemişti. YouTube’un bu konuda ayrıca bir açıklaması bulunmuyor.