reklamı kapat

POPÜLER

Logan Paul

Logan Paul “pişmanlık videosuyla” YouTube’a geri döndü

Japonya’da “İntihar Ormanı” olarak bilinen Aokigahara bölgesinde çektiği videoyla tepkilerin odağına oturan Logan Paul, YouTube’a geri döndü. Çektiği ilk videoyla izleyicileri intihar vakaları hakkında bilinçlendirmeyi tercih etti.

Kısaca hatırlatmak gerekirse ocak ayına Logan Paul’un düşüncesiz videosuyla başlamıştık. Japonya‘yı ziyaret eden ünlü YouTuber ülkedeki duyarsız hareketleri yetmezmiş gibi bir de“İntihar Ormanı” olarak bilinen Aokigahara bölgesine gitmişti. Burada video çektiği sırada yakın zamanda intihar etmiş biriyle karşılaşmış fakat çekim yapmayı sürdürmüştü. YouTube’da paylaşması ve ölen kişinin görüntüsüne video görselinde kullanmasıyla da tuz biber olmuştu. Onun bu düşüncesiz tavrı pek çok çevreden tepki aldı. Paul videoyu kaldırıp herkesten özür dilese de tepkilerin arkası kesilmedi.

Hataları düzeltme çabası

16 milyon takipçisi olan Logan Paul’un verdiği uzun aradan sonra çektiği ilk video hatasını düzeltmeye odaklanıyor. 19 yaşında Golden Gate Köprüsü’nden atlayarak intihar etmeyi deneyen Kevin Hines ile buluşuyor. Onun tecrübelerini izleyicilere aktarıyor. Bunun yanında intihar etmeyi düşünenlere yardımcı olan profesyonellerle de bir araya geliyor.  Özetle problemi tek başına çözemeyeceğinin farkında olduğunu ancak sürecin bir parçası olmak istediğini ifade ediyor.

Kimilerinin fazlasıyla sahte bulduğu kimilerinin takdir ettiği bu girişimi hemen aşağıda yer alan videoda görebilirsiniz.

Video