reklamı kapat

POPÜLER

Son paylaşımıyla büyük tepki gören YouTuber Logan Paul’dan özür videosu

YouTube’da 15 milyon takipçisi olan Logan Paul geçtiğimiz günlerde yüklediği videoyla büyük tepki görmüştü. Ona tepki gösterenler arasında hem izleyiciler hem de ünlü isimler yer almıştı. Sosyal medyanın gündemine oturan bu olayın ardından Logan Paul kamera karşısına geçti ve özrünü bir kez de bu şekilde dile getirdi.

Durumu kısaca özetlemek gerekirse Japonya’ya giden Logan Paul burada Aokigahara bölgesini ziyaret etti ve “İntihar Ormanı” olarak da ormanda video çekimi gerçekleştirdi. Asıl problem ise bu çekim sırasında yakın zamanda intihar etmiş birine denk gelmesi fakat çekimi durdurmamasıydı. Daha sonra bu görüntüleri Logan Paul Vlogs hesabında paylaşmış, kaldırılana kadar 6 milyon kişi tarafından seyredilen video büyük tepki görmüştü. Aaron Paul ve Sophie Turner gibi isimlerin de tepki göstermesinin ardından Logan Paul bu sefer kamera karşısına geçiyor ve özrünü bu şekilde dile getiriyor.

“Oldukça önemli bir konuda arka arkaya hatalı kararlar aldım. Affedilmeyi beklemiyorum. Sadece özür dilemek için buradayım. Ormanda denk geldiğimiz durum tahmin edebileceğiniz üzere planlanmış değildi. Bu yüzden videoda gördüğünüz tepkiler de ham ve filtrelenmemiş görüntülerdi. Hiçbirimiz nasıl tepki vereceğimizi veya nasıl hissedeceğimizi bilmiyorduk. O videoyu asla yüklememeliydim. Kamerayı o anda kaldırmalı ve yaşadıklarımızı kaydetmemeliydim. Farklı yapmam gereken çok fazla şey vardı ama yapmadım. Bunun için çok üzgünüm. İnternetten, videoyu gören herkesten, ruhsal rahatsızlıklarla mücadele edenlerden, depresyonda olan veya intihar düşünceleriyle boğuşanlardan özür dilerim. Fakat hepsinden önemlisi video görünen kişiden ve ailesinden özür dilemek istiyorum. Yaptıklarımı savunmaya çalışan hayranlarım, lütfen yapmayın. Savunulmayı hak eden davranışlar değiller. Kendimden utanıyorum. Bundan sonra daha iyi olmaya söz veriyorum.”

Twitter üzerinden paylaşılan bu videoda söylenenlere bakılırsa Logan Paul özrünü hazırlarken eleştirileri dikkatle dinlemiş. Özellikle kurbandan ve ailesinden özür dilememiş olması tepkilerin çoğalmasına neden olmuştu. Yaklaşık iki dakikalık video bu eksikleri kapatmaya odaklanıyor. Özrün kabul edilip edilmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Özür videosu