reklamı kapat

POPÜLER

Logan Paul

YouTube için Logan Paul krizi daha yeni başlıyor

YouTube‘u yeni bir krize sürükleyen Logan Paul, her ne kadar birbirinden kötü iki özürle olayı sonlandırmaya çalışsa da videosu sitede yer almaya devam ediyor.

Habere geçmeden önce olayı bilmeyenler için kısa bir özet geçelim. YouTube’a Vine’dan geçiş yapan ve kısa sürede kardeşiyle beraber platformdaki sansasyonel isimlerden biri olan Logan Paul, geçtiğimiz günlerde Japonya’daki “İntihar Ormanı”na giderek bir çekim yaptı. Tahmin edersiniz ki oraya İntihar Ormanı denmesinin bir sebebi var. Girişe yasak olan bu bölgeye kameralarla giren ve tabii ki belli bir içeriği yakalamak için gidildiği belli olan bu içerik istediğini ormanda buldu. Videoda yer alan insanların olaya tepkisi tamamen ayrı bir psikolojik durum olarak incelenebileceği gibi, Paul kendinden bile beklenmeyecek şeyi yaptı ve videoyu durdurmak yerine olayı çekti. Rahatsız edici çekimlerin yer aldığı videoyu çekip düzenlemekle kalmadı, bunu YouTube’a da yükledi. Bir anda viral olan videonun ardından iki kez kötü hazırlanmış özür paylaşan Logan Paul’un ne yaptığını tam olarak anladığından emin değiliz. Zira problemi önlemek söyle dursun asıl videoyu yükleyerek tahminlerinin ötesinde bir kaosa yol açtı.

YouTube için problemler asıl şimdi başlıyor

Video şikayet edilmesine karşın çok geç tepki veren YouTube’un bu tavrı karşısındaki problemler ise şimdi başlıyor. Zira YouTube’dan videoyu kaldırınca içerik yok olmuyor. Videoyu saniyeler içinde indiren onlarca hatta yüzlerce kullanıcı bu olayın ekmeğini yemeğe hazır. Tüm videonun olduğu gibi yüklenmesine karşı önlem almaya çalışan, hatta pek çok kullanıcıyı da engelleyen video paylaşım servisinin video paylaşım kurallarını en iyi kim biliyor dersiniz? YouTuberlar. Bunu aşmak için çeşitli yollara başvuran onlarca hesap, videodaki görüntüleri sansürlemekten araya farklı görüntüler koymaya kadar pek çok yöntem deniyor ve bu işe yarıyor. Tepki videolarıyla da içeriği yayan YouTuberlardan bazıları trend listesine de girmeyi başarıyor. YouTube’un bu konuda nasıl bir önlem alacağı ise merak konusu. Yayın servisinin topluluk kurallarını yeniden gözden geçirmesi gerekebilir.