reklamı kapat

POPÜLER

logan paul

YouTube, Logan Paul’un cezasını açıkladı

YouTube’un Logan Paul krizi sonrası derin bir sessizliğe gömülmesi herkesi rahatsız etmişti. Dün Twitter’dan genel bir sesleniş yayınlayan firma, bugün Paul’u nasıl yaptırımların beklediğini açıkladı.

Ay başından bu yana internet gündeminde Logan Paul var. Ancak sanıyoruz ki bu problemin sonuna geldik. Hatırlayacağınız üzere hayli ünlü YouTuber, Japonya vlogları sırasında İntihar Ormanı olarak adlandırılan bölgeye gitmiş ve orada bir intihar kurbanının görüntülerini kaydederek bunu yayınlamıştı. Son derece saygısız ve rahatsız edici bu içerikle trend listesine kısa sürede girmişti. Sonra çok kötü hazırlanmış bir özür metniyle adeta yangına benzin döken Paul, bir özür videosu çekmiş ve onu da video paylaşım platformunda gelir alımına açmıştı. Doğal olarak insanlar giderek artan bir sinir dalgası halinde kollarını kavuşturup yüzünü YouTube’a döndü. Video paylaşım platformu ise sonunda Paul’u bekleyen yaptırımları açıkladı.

YouTube Red projeleri askıda

Video paylaşım devi uzun süren sessizliğin ardından dün Twitter’da bir açıklama metni paylaşmış ve Paul için yeni yaptırımların geleceğini belirtmişti. Polygon‘un haberine göre o yaptırımlar belli oldu. Paul, platformun reklam verenler için geliştirdiği “Google Preferred” listesinden çıkarıldı. Söz konusu liste reklam verenlerin daha geniş bir kitleye ulaşabilmesi için bu listedeki güvenilir içerik üreticilerine reklam vermesini sağlıyordu. Ayrıca Paul’un 2016 yılında çıkardığı YouTube Red filmi The Thinning’in devam filmi olan The Thinning: New World Order da “askıya” alındı. Tamamen iptal edildiğine ilişkin bir bilgi yok ancak şimdilik yeni film gelmeyecek gibi görünüyor. Gençler için hazırlanan YouTube Red dizisi Foursome’da da rol alan Paul’un 4. sezonda yer almayacağı belirtildi.