reklamı kapat

POPÜLER

logan paul

YouTube’dan Logan Paul’u sevindiren reklam hamlesi

YouTube‘un Logan Paul ile yaşadığı krizin sonuna geldik gibi görünüyor. Paul’a çeşitli yaptırımlar uygulayan platform, bu yaptırımları “geri almaya” başladı.

YouTube’un en popüler isimleri arasında olan Logan Paul 2018’e pek de iyi bir başlangıç yapmadı. Japonya’da çektiği vlog yüzünden dev bir krize sebep olan Paul, İntihar Ormanı olarak adlandırılan ve girilmesi yasak bölgeye girmiş; orada intihar etmiş bir kişinin görüntüsünü kaydetmişti. Her ne kadar kişiyi bulanıklaştırsa da gerek kamera çekimleri gerek yorumlar hayli rahatsız ediciydi. Kısa sürede kaldırılan video sonrası özürlerini de paylaşan Paul bir süre platforma ara vermiş daha sonra geri döndüğünde ise yayınladığı bir videoda ölü bir fareye elektrik vermişti. Tüm bu süre boyunca büyük bir tepkiyle karşılaşan Paul’un YouTube Red projesi iptal edilmiş, ünlü YouTuber Google Preferred programında çıkarılmıştı. Son olarak kanalının Google AdSense reklamları alması da durdurulan Paul için yavaş yavaş af çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube reklam gelirini açtı

17 milyon civarında abonesiyle 2017’nin en çok kazanan YouTuber’larından olan Paul’un AdSense cezası tamamlandı. Platform Paul’un videolarını reklam gelirine yeniden açtı. Ancak Paul hala Google Preferred programı için “cezalı”. Ayrıca 90 günlük “trendlere çıkmama” cezası da devam ediyor. Video yayınlamaya devam eden Paul’un önümüzdeki dönemde KSI ile bir boks videosu çekmesi bekleniyor.