reklamı kapat

POPÜLER

black mirror

Black Mirror 4. sezon açılış bölümü U.S.S. Callister hakkında sürpriz gelişme

Black Mirror 4. sezon açılışını bol Star Trek göndermeli U.S.S. Callister ile yapmıştı. Olumlu geri dönüşler alan bölüm beklenmedik gelişmelere gebe.

Teknolojik distopyaları konu alan Black Mirror, dört sezondur her bir bölümü birbirinden bağımsız kısa hikayeler anlatıyor. Anlatacağı konuyu tek bir bölüme sığdıran yapım bu sezon da 6 farklı bölümle izleyici karşısındaydı. Her bir bölüm için hazırladığımız ön incelemeleri okuyanlar hatırlayacaktır ki bu sezon en çok beğendiğimiz bölümler arasında U.S.S. Callister yer alıyor. Spoiler vermeden kısaca bahsetmek gerekirse U.S.S. Callister bu uzay draması canlandırıyor. Dizinin uzay temalı ilk bölümü unvanına sahip olan bölüm, tabii ki ilginç teknolojileri de beraberinde getiriyor. Her ne kadar konunun işleyişi ve sonlanışına dair küçük eleştirilerimiz olsa da Star Trek teması ve bayıldığımız kurgu teknolojisiyle bizi kendine hapseden bölüm için “bir seviye sonrası” gelebilir gibi görünüyor.

Devam dizisi gelebilir

The Hollywood Reporter, geçtiğimiz günlerde yayınladığı röportajla bizi heyecana boğdu. U.S.S. Callister’ın yönetmeni Toby Haynes‘la yapılan röportaj oldukça ilginç bir soru barındırıyordu. Haynes’a U.S.S. Callister’ın Black Mirror’dan koparak kendi başına bir dizi olup olamayacağı soruldu. Metalhead bölümünün yapımcısı Louise Sutton ile konuştuğunu söyleyen Haynes, U.S.S. Callister’ı bir televizyon dizisine dönüştürme fikrine fazlasıyla sıcak baktığını söyledi. Uzay temalı işler arasında en başarılı senaryolardan birine sahip olduğunu belirten Haynes, bölümü televizyon serisi olarak görmek istediğini kaydetti. Black Mirror’ın yaratıcısı Charlie Brooker’ın da olası bir crossover bölümüne sıcak bakabileceğini ekleyen yönetmen “Bu ekiple yeniden çalışmak çok isterim” demeyi de ihmal etmedi.

Spoiler vermemek için detaylara girmiyoruz ancak Haynes hikayenin tamamlanmadığını aksine yeni başladığını düşünüyor. Devam dizisi oldukça ilginç bir fikir, ancak gerçekleşir mi şimdilik meçhul. THR’de yayınlanan röportajı buradan okuyabilirsiniz. Tüm incelemelere ve bölümün fragmanına haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Black Mirror LOG özel röportaj

TÜM İNCELEMELER

Black Mirror 4. sezon incelemesi
Black Mirror 4. sezon 1. bölüm “U.S.S. Callister” ön incelemesi
Black Mirror 4. sezon 2. bölüm “Arkangel” ön incelemesi
Black Mirror 4. sezon 3. bölüm “Crocodile” ön incelemesi
Black Mirror 4. sezon 4. bölüm “Hang the DJ” ön incelemesi
Black Mirror 4. sezon 5. bölüm “Metalhead” ön incelemesi
Black Mirror 4. sezon 6. bölüm “Black Museum” ön incelemesi