reklamı kapat

POPÜLER

Black Mirror

Black Mirror 4. sezon kamera arkası dizideki yenilikleri gözler önüne seriyor [Video]

Tekrara düştüğü konusunda eleştiriler alan Black Mirror 4. sezon bölümleri için Charlie Brooker ve Annabel Jones’dan cevap geldi.

Bizim de incelemesini yaptığımız dördüncü sezon için yazar ve yapımcı Charlie Brooker’a pek çok eleştri yöneltilmişti. Bu eleştirilerden biri de dizinin 3. sezondan sonra tekrara düşmeye başladığıydı. Brooker ise dizinin yeniliklere imza attığını hazırlanan kısa videoda anlatıyor. Metalhead bölümüyle Black Mirror tarihinin ilk siyah-beyaz bölümünü çektiklerini söyleyen Brooker, U.S.S. Callister’ın da yine uzay temasını işleyen ilk bölüm olduğunu vurguluyor. Arkangel bölümünü de Jodie Foster ile çektiklerini kaydeden Brooker, dizinin yenilikler barındırdığını belirtiyor.

Bildiğiniz gibi 3. sezon ile beraber Netflix çatısı altına giren seri yeni sezonunda 6 farklı bölümü izleyicilerle buluşturmuştu. Son bölümle beraber serinin tek bir evrende geçtiğine göndermeler yapan dizi, gelecekte karşılaşabileceğimiz olası rahatsız edici hikayeleri izleyicilerle buluşturuyor. Gelişmiş bir teknoloji etrafında şekillenen distopyaları anlatan dizide her bölümün ayrı bir konusu bulunuyor. Böylelikle izleyiciler diledikleri bölümü devam zorunluluğu olmadan seyredebiliyor. Haberin devamında yer alan Türkçe altyazılı videodan sonra Black Mirror 4.sezon için yazdığımız incelemeleri okuyabilir, Charlie Brooker ve Annabel Jones’la yaptığımız özel röportajın yer aldığı habere de ulaşabilirsiniz.

Video

Tüm incelemeler ve röportaj

Black Mirror baş yapımcılarıyla LOG özel röportaj!
Black Mirror 4. sezon incelemesi
Black Mirror 4. sezon 1. bölüm “U.S.S. Callister” ön incelemesi
Black Mirror 4. sezon 2. bölüm “Arkangel” ön incelemesi
Black Mirror 4. sezon 3. bölüm “Crocodile” ön incelemesi
Black Mirror 4. sezon 4. bölüm “Hang the DJ” ön incelemesi
Black Mirror 4. sezon 5. bölüm “Metalhead” ön incelemesi
Black Mirror 4. sezon 6. bölüm “Black Museum” ön incelemesi