reklamı kapat

POPÜLER

Black Mirror

Ufukta göründü; Black Mirror 5. sezon’dan “interaktif” bölüm

Black Mirror 5. sezon ufukta göründü. Üstelik Netflix’in bu sezon için çok özel ve “interaktif” planları bulunuyor.

Açıkçası Black Mirror 5. sezon bölümlerini ayrı bir heyecanla bekliyoruz. Hatırlarsanız dizinin dördüncü sezonunda her bir bölüm için incelemeler kaleme almış ve dizinin baş yapımcıları Charlie Brooker ve Annabel Jones ile röportaj yapmıştık. Yine takip edenler hatırlayacaktır, dizinin dördüncü sezonunda bize göre öne çıkan bölümler olsa da Black Mirror’ın dilini fazla yumuşattığını düşünmüştük. Ancak dizinin son sezonu genel kitleden bir kez daha büyük beğeni topladı diyebiliriz. Yine de ilk iki sezonun o çarpıcılığını özleyen bizim gibi izleyiciler için ortaya çok ilginç bir iddia atıldı. Bloomberg‘in haberine göre Netflix, “Macerayı kendin belirle” bölümleri üzerine çalışıyor. Popüler dizinin bir bölümünde maceranın işleyişi izleyicilerin seçimlerine bağlı olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yıl bitmeden yayında

Bloomberg’in ortaya attığı ikinci büyük iddia ise dizinin 2018 bitmeden yayınlanacağı. Aralık 2018’de yayınlanması beklenen beşinci sezon için Netflix tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok. Dördüncü sezonun ise 29 Aralık 2017’de yayınlandığını hatırlatalım.

“Maceranı kendin seç” deneyiminin nasıl yansıtılacağı ise gerçekten merak konusu. Öte yandan Black Mirror gibi teknolojik distopyanın tam göbeğine götüren bir dizide izleyicilerin ne kadar “sınırlarda” dolaşacağını açıkçası daha çok merak ediyoruz. Yapılan seçimlerin ağırlıklarının da paylaşılacağını düşünüyoruz. Dördüncü sezondaki yumuşayan dilden sonra açıkçası bu haber bizi biraz heyecanlandırdı. Ancak “Maceranı yarat” bölümü için düşünülen senaryo burada büyük önem taşıyor. Seçimlerimizin etkisini gerçekten görebilecek miyiz, yoksa herkes aynı sona farklı bir yoldan mı gidecek hep beraber göreceğiz.

İlgili video

Black Museum kamera arkası