reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Black Mirror 5. sezon

Black Mirror 5. sezon kapıda: 3 bölüm 3 fragman [İzle]

Netflix orijinalleri arasında en popüler olanlardan biri yeni sezon için hazır. 3 bölüm yayınlayacak olan Black Mirror 5. sezon ilk detayları paylaştı.

Netflix, merakla beklenen Black Mirror 5. sezon için detaylı içerikleri paylaştı. Geçtiğimiz hafta dizinin hayranları çok bekletmeyeceğinden bahsetmiştik. Yeni sezon birkaç hafta sonra, 5 Haziran‘da bizlerle buluşacak. Bandersnatch’in sunduğu ve bazı izleyicilerin çok da tatmin edici bulmadığı interaktif içerikten sonra yeni sezon hayranları biraz daha memnun edebilir. Bu sezon sadece 3 bölüm yayınlanacak olması ise bir parça üzücü. Ancak dizinin Netflix tarafından satın alınmadan önceki ilk iki sezonunun da 3’er bölüm olduğunu ve ek olarak bir de 2. sezon sonrası özel bölüm yayınladığını hatırlatalım. Peki dikkat çekici oyuncuları buluşturan 3. sezonda bizi neler bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Black Mirror 5. sezon yıldızlar geçidi

Birbirinden bağımsız 3 bölüm sunacak olan yapım, bölümlerin yayın sıralamasını paylaşmadı. Bu sebeple biz de yazarken, basınla paylaşılan sırada yazmayı tercih ettik. Ancak dediğimiz gibi bölümler birbiriyle bağımlı olmadığı için sıralamanın çok bir önemi olmadığını söyleyebiliriz.

Smithereens
Sherlock Holmes dizisinin izleyicilerinin Jim Moriarty rolüyle bir bakışta hatırlayacağı Andrew Scott, Black Mirror’ın bu bölümünde buhran geçiren bir taksi sürücüsünü canlandırıyor. Kontrolünü elinde tutmak için büyük çaba harcadığı belli olan karakter, bir anda kontrolü yitiriyor ve odak noktası oluyor. Onu bu hale getiren durumun gizemi ve olayların sonrası ise bölümde çözülüyor… Scott’a bu bölümde Damson Idris ve Topher Grace eşlik ediyor.

Rachel, Jack and Ashley too
Bu bölümde ünlü şarkıcı Miley Cyrus yer alıyor. Bölümde de çok ünlü bir şarkıcıyı canlandıran Cyrus’un karakterinin dijital asistan benzeri bebekleri dahi bulunuyor. Pop yıldızına hayran olan genç kız ise bu bebeklerden birini edinmeyi ihmal etmiyor. Ancak sahne ışıkları söndüğünde arka plandaki işler düşünüldüğü gibi gitmiyor. Hayranı olduğu pop yıldızıyla tanışmak için can atan genç kızı farklı bir deneyim bekliyor. Bölümde Cyrus’a Angourie Rice ve Madison Davenport eşlik ediyor.

Striking Vipers
Bu bölümde bizi bir aile draması bekliyor gibi görünüyor. Hayli gizemli fragman ise konuyu çok fazla açık etmiyor. Dizide Marvel yıldızı Anthony Mackie başrolü üstlenirken son olarak Aquaman’de Black Manta olarak izlediğimiz Yahya Abdul-Mateen II de yer alıyor. Bu iki oyuncunun yanı sıra Nicole Beharie, Pom Klementieff ve Ludi Lin de kadrodaki isimler arasında.

5 Haziran’da platformdaki yerini alacak olan yapıma ilişkin detaylı içerikleri LOG.com.tr‘den takip edebilirsiniz.