reklamı kapat

POPÜLER

Black Mirror 5. sezon

Black Mirror 5. sezon ne zaman yayınlanacak?

2018’i interaktif film Black Mirror: Bandersnatch ile kapatan serinin yeni sezonu için ilk resmi bilgi geldi. Black Mirror 5. sezon gecikmeli de olsa geliyor.

Black Mirror 5. sezon bölümlerini beklerken seri 2018’i ilk filmi Black Mirror: Bandersnatch ile kapatmayı tercih etti. Katmanlı yapıda ilerleyen film izleyicilere birden fazla son sunarken aynı zamanda da film keyfini oyunlaştırarak daha eğlenceli hale getirmeyi amaçlamıştı. Ancak Bandersnatch ne yazık ki 5. sezonun gecikmesine sebep olmuş gibi görünüyor. Yapımcılardan Annabel Jones‘un yaptığı açıklamaya göre 5. sezonun ertelenmesinin sebebi, Bandersnatch’in yapımının çok uzun sürmesi. 2015’te Netflix tarafından satın alınan Black Mirror, 2016 ve 2017’de iki sezonunu da arka arkaya çıkarmıştı. Bu sefer bir ara vermek zorunda kalan seri için yeni sezon tarihi ise, net olmasa da, Netflix sözcüsünden geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Black Mirror 5. sezon 2019’da

Netflix sözcüsünün Business Insider‘a yaptığı açıklamaya göre serinin yeni sezonu 2019‘da platformdaki yerini alacak. Ancak ne yazık ki net bir tarih verilmiyor. Üçüncü sezonu 21 Ekim 2016’da, 4. sezonu ise 29 Aralık 2017’de yayınlayan Netflix’in yeni sezonu yine yıl sonuna doğru itelemesi ise yüksek olasılık gibi görünüyor. 5. sezon ile ilgili bilgimiz ise hayli kısıtlı. En net şekilde öğrendiğimiz detay, yeni sezon bölümlerinden birinde Miley Cyrus‘un yer alacağı. O zamana kadar Bandersnatch’le baş başa olacağız gibi görünüyor.

İlgili video

Bandersnatch fragmanı