reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Black Mirror 5. sezon fragmanı

Geri sayımı başlatın! Black Mirror 5. sezon tarihi ve ilk fragmanı [Video]

Netflix Bandersnatch’i yayınladığından beri merakla beklediğimiz Black Mirror 5. sezon, paylaştığı fragmanda DC ve Marvel oyuncularını buluşturuyor.

Netflix, Black Mirror 5. sezon öncesi bizi deneysel yeni interaktif filmi Bandersnatch ile buluşturmuştu. Black Mirror’a ait “özel bir bölüm” olarak değil, doğrudan Black Mirror’ın çatısı altında bir film olarak yayınlanan Bandersnatch, platformun interaktif içerik başarısındaki ilk adımdı. Ancak Bandersnatch, 5. sezonun gelişini de hayli öteledi. Ancak nihayet dizinin 5. sezonun ilk fragmanını yayınlamasıyla beraber tarih de netleşti. Aynı zamanda dizinin yayınlayacağı bölümlerden birine ait ilk kare de EW aracılığıyla izleyicilerin beğenisine sunuldu. Üç bölümle izleyicilerin karşısında olacak olan beşinci sezon bölümlerinden birinde DC ve Marvel filmlerinde yer alan iki yıldız isim karşı karşıya geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Black Mirror 5. sezon ilk karesinde DC ve Marvel oyuncuları buluşuyor

Netflix, Black Mirror 5. sezon için geri sayım

Son olarak Avengers: Endgame filminde izlediğimiz ve filmin finalinde bizi küçük bir sürprizle buluşturan Anthony Mackie‘ye bölümde Aquaman filminde Black Manta’yı canlandıran Yahya Abdul-Mateen II eşlik ediyor. Dizinin yaratıcılarından Charlie Brooker bölümle ilgili ipucu paylaşmazken: “Bu bölüm kimsenin beklemediği Marvel ve DC karşılaşması.” diyerek işi şakaya vuruyor. Bu bölümle ilgili bilgimiz ise bununla sınırlı.

Sezon ise sadece 3 bölüm olduğunu açıklayarak açıkçası bir parça hayal kırıklığı yaratmış durumda. Ancak yine de dizi “köklerine dönüyor” diyebiliriz. Netflix satın alımı öncesi dizi 3’er bölümlük sezonlarla izleyiciyle buluşuyordu. Yayın tarihi ise düşündüğümüzden de yakın. Dizinin yeni sezonu 5 Haziran‘da platformdaki yerini alacak. Black Mirror 5. sezon bölümlerinden birinde Miley Cyrus‘un yer alacağını da hatırlatalım. Andrew Scott, Topher Grace, Nicole Beharie ve Angourie Rice gibi isimler de bu sezon dizide yer alanlar arasında.

Küçük bir detay bilgi de ekleyelim. Anthony Mackie’nin bu rolüyle beraber oyuncunun dikkat çeken ikinci Netflix işiyle karşı karşıyayız. Bildiğiniz gibi Mackie, Altered Carbon 2. sezon bölümlerinde de Takeshi Kovacs’in yeni bedeni olarak başrolü üstlenecek isim olmuştu.

Dizinin yeni bölüm fragmanını haberin üzerindeki videodan izleyebilirsiniz.