reklamı kapat

POPÜLER

logan paul

YouTube’dan sürpriz Logan Paul kararı

Geçtiğimiz aylarda gündeme damgasını vuran Logan Paul uzun bir aranın ardından vloglarıyla geri döndü. Fakat uygunsuz davranışlarında hiçbir değişim olmamasının ardından YouTube şaşırtıcı bir karara imza attı.

Hatırlatma yapmak gerekirse Logan Paul geçtiğimiz aylarda Japonya’ya gitmiş ve “İntihar Ormanı” olarak bilinen Aokigahara bölgesinde çekim yapmıştı. Bu sırada yakın zamanda intihar etmiş biriyle karşılaşmış fakat çekim yapmayı sürdürmüştü. Yetkililere haber vermek yerine böyle bir tavır takınması, videoyu düzenleyip YouTube’a yüklemesi ve tüm bunların üstünde ölen kişiyi video görselinde kullanması büyük tepki görmüştü. Aldığı tepkilerin ardından altı milyon izlenen videoyu yayından kaldırmış ve özür videosu paylaşmıştı. Hatta bu özür videosundan bile ciddi bir kazanç elde ettiği ortaya çıkmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

16 milyon takipçisi olan Logan Paul‘un verdiği uzun aradan sonra çektiği pişmanlık videosuyla intihar problemine dikkat çekmeyi tercih etmişti. Fakat bunun sadece bir imaj düzeltme çalışması olduğu net bir şekilde anlaşılıyor. Vloglara geri dönmesiyle hiç değişmediği net bir şekilde anlaşılıyor. Balıklarla uğraştığı ve ölmüş fareleri vurduğu vlogun ardından YouTube ciddi bir önlem almaya karar verdi. YouTube Creators hesabından paylaşılan tweetle Logan Paul’un son zamanlardaki davranlarının ardından videolarında reklam gösteriminin geçici olarak durdurulduğu açıklandı. Tahminler Paul’un YouTube’dan ayda 40 bin ile 600 bin dolar arasında kazanç elde ettiğine işaret ediyor. Platformun aldığı kararın ardından bu gelirin tamamı kesilecek.