reklamı kapat

POPÜLER

Vertu Hakan Uzan
Vertu Hakan Uzan
Vertu Hakan Uzan
Vertu Hakan Uzan
Vertu Hakan Uzan

Hakan Uzan’ın sahibi olduğu telefon firması Vertu geri mi dönüyor?

Vertu markasını hatırlayanlar olacaktır. Uzun yıllardır ultra lüks telefonlar hazırlayan firma, yeni bir model ile geri dönüyor gibi görünüyor

Orijinalde Nokia’nın sahibi olduğu Vertu, geçmiş yıllarda bir çok kez el değiştirmiş ve 2017 yılında Paris’te sürgün hayatı yaşayan Hakan Uzan tarafından satın alınmıştı. O zaman şirketi satın almak için tam 50 milyon sterlin ödeyen Uzan, bunu Kıbrıs’taki şirketi Baferon Ltd. üzerinden yapmıştı. Ancak satın alındığında 128 milyon sterlinlik bütçe açığı bulunan Vertu, çok kısa sürede tasfiye sürecine girdi. Sonrasında adı pek duyulmayan şirket, geri dönmeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan davetiyelere göre firma 17 Ekim tarihinde yani yarın bir etkinlik düzenliyor. “Yaşa ya da öl” mottosu üzerine kurulan davetiye, Çin merkezli etkinlik hakkında başka bilgiler vermiyor. Ancak oldukça lüks bir akıllı telefon geliyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Vertu Hakan Uzan
Vertu Hakan Uzan
Vertu Hakan Uzan
Vertu Hakan Uzan

Vertu telefonlar çok pahalıya satılıyordu

Bu etkinlikten tanıtılacak olası bir yeni modelin de farklı olması beklenmiyor. Değerli taşlar ile süslü kendine has tasarımlı telefonları çok tutmayan firma, bunu değiştirecek mi hep beraber göreceğiz. Modellerini İngiltere’de elle üreten firma, sadece ultra zengin kişilere hitap ediyor ve yeni modelin Android işletim sistemi üzerine kurulması bekleniyor. Bakalım karşımıza tam olarak nasıl bir akıllı telefon çıkacak?

İlginizi Çekebilir

Tam dört arka kameralı Samsung Galaxy A9