reklamı kapat

POPÜLER

PS4

Tüm kullanıcıları etkileyen PS4 hatası için Sony’den açıklama

Geçtiğimiz günlerde PS4 kullanıcılarının yaşadığı büyük konsol açığını Sony nihayet giderdi.

PS4 kullanıcıları bir süredir can sıkıcı büyük bir açıkla uğraşıyor. Konsolun mesajlaşma hizmetindeki açık sebebiyle mesaj aracılığıyla belirli bir karakterin gönderilmesi konsolu kilitliyor ve kapanmasına sebep alıyor. Bu sorunun tüm kullanıcıları etkilediği belirtiliyor. Hatırlarsanız benzer bir sorun iPhone modellerinde de yaşanmış ve bir güncelleme ile giderilmişti. Sony’nin PlayStation İngiltere hesabından yapılan duyuruya göre sorun çözülmüş durumda. Ancak halihazırda etkilenenlerdenseniz bunun için de çözümler mümkün. Daha önce kaleme aldığımız bazı çözümleri PlayStation hesabı da Twitter üzerinden dile getirmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PS mobil uygulamasından mesajlara ulaşın

Böyle bir mesaj aldıysanız PlayStation’ın iOS veya Android uygulamaısndan mesajlara girerek, söz konusu mesajı silebilirsiniz. Güvenli Mod’da Option 5 seçilerek cihazın yeniden açılabileceği belirtiliyor. Güvenli Mod’u açmak için izlemeniz gereken adımları buradan okuyabilirsiniz.

Sony, söz konusu mesaj problemiyle ilgili ise ayrıca resmi bir açıklamada bulunmadı. Twitter üzerinden kullanıcılara verilen cevaplar dışında söz konusu problemin kaynağı ve çözümüne ilişkin aydınlatıcı başka bir açıklama ne yazık ki yer almıyor. Benzer bir sorunu bir daha yaşamamak için mesaj alım özelliğini de kapatabileceğinizi hatırlatalım.

İlginizi çekebilir

PlayStation Plus Ekim 2018 oyunları