reklamı kapat

POPÜLER

iPhone, twitter

iPhone’da bulunan yeni hata diğer uygulamalara da sıçrıyor

iPhone modelleri yazılım sorunlarıyla boğuşmaya devam ediyor. En sık karşılaşılan sorunlardan biri de belirli karakterleri içeren mesajların telefonun çökmesine sebep olması. Bu sorunun boyutu mesajları da aşıyor.

Geçtiğimiz haftalarda iPhone’ların hata verip kapanmasına sebep olan yeni bir mesaj bug’ı bulunmuştu. Hindistan’da konuşulan Telugu diline ait spesifik bir karakterin SMS yoluyla iOS 11 kullanan bir kullanıcıya gönderilmesi sonucu fark edilen olay ilginç bir hataya sebep veriyordu. Mesaj geldikten sonra Mesajlar uygulamasına girmek imkansız bir hal alıyor ve uygulamaya her girmeye çalıştığınızda uygulama anında kapanıyordu. Birkaç denemeden sonra telefon da yeniden başlayabiliyordu. Hayli can sıkıcı olan bu hata Twitter‘a da sıçramış gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone’larda Twitter’ın çalışmasını engelleyen hata

Bu yazılım hatasının bulunmasının ardından bazı kullanıcılar farklı uygulamalarda da işe yarayıp yaramadığını görmek istemiş olacak ki bir sonraki test alanı Twitter olmuş. Hatta troll hesaplar bu karakteri isimlerine ekleyerek daha geniş çaplı bir etki yaratmak için çalışmaya başlamış bile. Söz konusu karakterin haber kaynağınıza düşmesi ise yeterli. Siz o tweet’e özellikle baksanız da bakmasanız da uygulama etkileniyor ve sürekli kapanıyor. Bir süre sonra kullanılmaz hale geliyor.

Apple ise söz konusu hatanın farkında. Yeni güncellemeyle beraber bu hatanın da çözüleceğini belirten şirket, çalışmalarına devam ediyor. Ancak yeni güncelleme gelene kadar Twitter trollerin merhametine emanet.