reklamı kapat

POPÜLER

apple watch

Apple Watch bir kez daha hayat kurtardı

Giyilebilir teknoloji pek çok alanda hayatımızı kolaylaştırmayı sağlıyor. Ancak bazen hayat kurtarıcı da olabiliyor. Nitekim Apple Watch da bir kez daha hayat kurtarıyor.

Apple Watch için “hayat kurtaran” haberler pek de yeni sayılmaz. Sunduğu gelişmiş özelliklerle kullanıcılara yardımcı olan akıllı saat gerek kalp ritmi sensörüyle gerek arama özelliğiyle zorlu durumlarda kullanıcılara yardımcı olabiliyor. Shape‘te yer alan habere göre söz konusu kurtarma vakası bu kez trafikte gerçekleşiyor. 9 aylık bebeğiyle kırmızı ışıklarda duran Kacie Anderson, sarhoş bir sürücünün onlara çarpmasıyla şoka giriyor. Kaza anında otomobilin içindeki eşyaların etrafa saçıldığını belirten Anderson, telefonuna erişemediği için panik hali artıyor. Tabii bu panik durumuna otomobilin içinde bir bebeğin olması da büyük etki ediyor. Daha sonra kolundaki saati hatırlayan Anderson, SOS özelliğiyle yardım çağırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saatlerin geleceği

Söz konusu durumda Anderson’un Apple Watch kullanması elbette tesadüf olmuş. Benzer bir durumda arama özelliği bulunan herhangi bir akıllı saatle de aynı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Tabii Apple’ın acil durumlara karşı geliştirdiği özellikler şüphesiz bu gibi durumlarda onu bir adım öteye çıkarıyor. Yeni nesil Apple Watch’un telefondan bağımsız arama yapabilen modeli ise acil durumlarda adeta altın değerinde.

Giyilebilir teknoloji alanlarında kozmetikten ziyade bu tarz geliştirmelerin öne çıkması ve insan sağlığını korumaya yönelik özelliklerin artması ise şüphesiz akıllı saatleri aksesuar etiketinden daha hızla kurtaracaktır.