reklamı kapat

POPÜLER

WWDC

Merakla beklenen iOS 12’nin tanıtım tarihi sızdı

Apple’ın her yıl haziran ayında gerçekleştirdiği Dünya Geliştiriciler Konferansı ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Paylaşılan bilgiler gerçeğe dönüşürse Apple, bu yıl gerçekleştireceği etkinliği 4-8 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Daha önceki yıllarda etkinliklerini San Francisco’daki Moscone Center’da düzenleyen Apple’ın bu yıl da aynı mekanda gerçekleştireceği belirtiliyor. Apple’ın yeni kampüsü Apple Park’ta da Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı gerçekleştirme ihtimali bulunuyor. Bu yılki etkinlikte şirketin iOS 12, watchOS 5, tvOS 12 ve macOS 10.14’ü tanıtması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl haziran ayında düzenlenen Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda iMac Pro, HomePod ve 10,5 inçlik iPad Pro kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Apple’ın bu yıl bir sürpriz gerçekleştirip yeni ürünlerini de görücüye çıkarma ihtimali bulunuyor.

Merakla beklenen iOS 12 için geri sayım başladı

Kısa bir süre önce ortaya atılan haberlerde işletim sisteminin köklü değişikliklere sahip olmayacağı belirtilmişti. Apple’a yakın kaynaklardan Mark Gurman, şirketin iOS 12’de güvenlikle ilgili sorunları çözüme kavuşturacağı ve işletim sisteminin bir takım yeniliklere sahip olacağını belirtmişti. Gurman’ın aktardıkları bilgilere göre iOS 12,  FaceTime içerisinde Animoji desteği getiriyor. Bu sayede kişiler iPhone X cihazlarında Animoji ile sohbet edebilir hale geliyor. Ayrıca yeni sürümde dijital asistan Siri entegrasyonunun artırılacağı belirtiliyor. İşletim sistemi hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.