reklamı kapat

POPÜLER

macbook pro

Apple’dan Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda sürpriz karar

Apple’ın bugün gerçekleştireceği Dünya Geliştiriciler Konferansı için artık geri sayım başladı. Bugün Türkiye saati 20:00’da başlayacak etkinlikte iOS 12, watchOS 5, tvOS 12 ve macOS 10.14’ün tanıtılması bekliyor.

Şirketin bu etkinlikte yeni işletim sistemleri haricinde yeni cihazlarını da tanıtma ihtimali bulunuyor. Tanıtıma sayılı saatler kala gelen son dedikodulara göre Apple, 32 GB RAM’li ve altı çekirdek işlemcili bilgisayarını görücüye çıkaracak. Geekbench testinde ortaya çıkan bilgisayarın tek çekirdek performansından 4.902, çok çekirdek performansından ise 22.316 puan aldığı görülüyor. macOS işletim sistemine de karanlık modun ekleneceği ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ARKit 2.0 platformu da yolda

Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda bununla birlikte ARKit 2.0 artırılmış gerçeklik platformunu da tanıtması bekleniyor. Bu platformun geliştiricilere daha iyi AR uygulamaları oluşturmaya imkan tanıyacağı belirtiliyor. Bloomberg’e göre Apple, kullanıcıların aynı “sanal arka planı” kullanarak AR oyunlarını kafa kafaya oynamalarına izin verecek bir mod üzerinde çalışıyor. Geliştirilmekte olan başka bir mod, kullanıcıların bir öğeyi yerinde kalacağı bir alana bırakmasını sağlıyor. Bugün gerçekleşecek etkinlik hakkındaki tüm detayları sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

İlgili Video

Çok konuşulan yeni MacBook Pro