reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Z5
Lenovo Z5

Merak edilen Lenovo Z5 için ilginç detaylar veren yeni görseller

Lenovo‘nun bugün yandan gördüğümüz merak beklenen akıllı telefonu Z5, yeni sızıntılar almaya devam ediyor. İlginç detaylar veren son görseller, bazı kişileri hayal kırıklığına uğratacak cinsten.

Lenovo Z5 için gelen yeni gelen ilk sızıntı telefonun ön yüzünü tamamen karşımıza getiriyor. Aşağıda görebileceğiniz bu görsel, telefonun beklenenden daha kalın bir alt çerçeveye sahip olduğunu gösteriyor. Bu durum “tamamen çerçevesiz tasarım” beklentisinin rafa kalması anlamına gelirken, telefonun ön kamerası ve sensörleri de alt çerçevede yer alıyor. Tasarımsal olarak Xiaomi Mi Mix‘i örnek alan telefon, yüksek beklentiye kapılanları biraz üzececek gibi duruyor. Daha önce duyduğumuz kadarıyla bünyesinde bir ekran çentiği de taşımayan Z5, yüzde 95 ekran gövde oranı (Bu biraz zora girmiş gibi) ve 4 TB dahili depolama ile geliyor. Tam dolu pille tam 45 gün bekleme süresi sunacak denilen Lenovo Z5, aynı zamanda pil seviyesi yüzde 0 olsa dahi kişilere 30 dakika telefon görüşmesi sağlayabiliyor. Çift arka kameralı modelin, yine bugün ortaya çıktığı kadarıyla “çentikli” bir alt seviye modelinin de olabileceği söyleniyor. Çok kesin olmayan bu modelin, gücünü Snapdragon 626 işlemciden ve 4 GB RAM’den aldığı görülüyor. Model “bütçe dostu” olarak nitelendirilirken, bu telefonun direkt olarak Z5’in kendisi olabileceği de konuşuluyor. İşte bu oldukça korkutan bir detay olarak değerlendiriliyor.

Lenovo Z5

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Z5 yarın resmi olarak tanıtılıyor

Huawei P20 Pro‘da kullanılan “Twilight” benzeri bir renkle geleceği görülen telefon, üstteki “bütçe dostu” model gibi Snapdragon 6 serisi ya da 710 işlemciyle tanıtılabilir deniyor. Yani orta ya da orta üst seviyede yer alacak model, 12 Haziran tarihinde Çin’de satışa çıkıyor.

İlgili video

Asus’tan performans canavarı oyuncu telefonu