reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 4

Türkiye’de de satışta olan Apple Watch Series 4 hayat kurtardı

Kısa bir süre önce Türkiye’de de satışa sunulan Apple Watch Series 4 ile ilgili güzel bir gelişme yaşandı. Bilindiği üzere Apple Watch Series 4, düşme algılama özelliğine sahip.

Apple Watch Series 4, düşme algılama özelliğiyle bir kişinin hayatını kurtardı. İsveç gazetesi Aftonbladet’nin aktardığı habere göre İsveç’te yaşayan bir kişi Apple Watch Series 4 sayesinde hayatı kurtuldu. 34 yaşındaki bir kişi, sırtına saplanan keskin ağrı nedeniyle fırının yanında yere
devrildi. Akıllı saat sayesinde yardım çağrısında bulunabileceğini söyleyen kişi, hareket edemez hale geldiğinde Apple Watch Series 4’ün acil servis numarasını aramayı önerdiğini dile getirdi. Acil servisi aramak yerine sürünerek oturma odasına gittiğini söyleyen 34 yaşındaki adam,
oradaki telefonundan yakında oturan kayınvalidesini aradığını ifade etti.

Yeni ivmeölçer ve jiroskop sayesinde akıllı saat, düştüğünüzü tespit edebiliyor. Böyle bir durumla karşılaştığınızda gelen bir uyarı sayesinde doğrudan saat ekranından acil servisleri kolayca arayabiliyor veya kullanıcılar diledikleri taktirde uyarıyı kapatabiliyor. Eğer 60 saniye boyunca tepki vermezseniz acil durum araması otomatik gerçekleşiyor ve acil durumlarda ulaşılmasını istediğiniz kişilere mesaj gönderiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Acil SOS

Acil SOS özelliği sizin için yardım çağırıyor, acil durumlarda ulaşılmasını istediğiniz kişilere bildirim gönderiyor, mevcut konumunuzu iletiyor ve acil durum personeli için Tıbbi Kimlik kartınızı ekranda gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni karma gerçeklik başlığı

İLGİLİ HABERLER