reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft prototip akıllı telefon

Microsoft Andromeda konsepti

Microsoft prototip akıllı telefon
Microsoft prototip akıllı telefon

Microsoft imzalı ilginç bir akıllı telefon prototipi ortaya çıktı

Yazılım devi Microsoft, donanım pazarının önemli oyuncuları arasında yer alıyor. Şimdi ise karşımızda firmanın hazırladığı ilginç bir akıllı telefon prototipi bulunuyor.

Akıllı telefon sektörü şu an katlanabilir ekranlı modellere hazırlanıyor. Microsoft imzalı bir prototip ise bizi oldukça geriye götürüyor. Twitter üzerinden yapılan sızıntıya göre firma, yıllar önce iki ekranlı bir Lumia 640 prototipi hazırlamış. İlk bakışta çift ekranlı ZTE Axon M modelini akıllara getiren cihaz, farkını e-mürekkep ekranıyla koyuyor. Bu ikincil ekran dokunmatik değil ancak alta yerleştirilen beş adet buton ile yönetilebiliyor. Telefona arkada yer alan bölümden bağlandığı belirtilen prototip, genel olarak oldukça güzel görünüyor. Biliyorsunuz e-mürekkep ekranlar neredeyse hiç pil harcamıyor. Yani böyle bir ekranda okuma yapmak ya da temel verilere erişmek için kullanmak pil ömrünü azaltmıyor. Bu prototipin neden gerçeğe dönüşmediği ise bilinmiyor. Kurulan altyapı 2015 dönemi için gerçekten dikkat çekici duruyor.

Microsoft prototip akıllı telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu prototip akıllı telefon ilginç görünüyor; ancak esas Microsoft Andromeda bekleniyor

Andromeda, genellikle sızıntılar ve patentler üzerinden gündeme gelen bir cihaz. Üzerinde yaklaşık iki yıldır çalışıldığı bilinen ürün, mobil ile bilgisayar arasındaki çizgiyi ortadan kaldırıyor şeklinde tanımlanıyor. Hazırlanan konsept tasarımla gördüğümüz kadarıyla ortadan menteşe ile bağlı çift ekrana ya da direkt olarak katlanabilir bir ekrana sahip olacak cihaz, her zaman taşınabilecek bir seçenek olarak geçiyor. Resmi olarak 2019 yılında çıkabileceği söylenen cihaz, telefon, tablet ve dizüstü arasında ilginç bir denge kuracak izlenimi yaratıyor.

İlgili Video

Firmanın Türkiye’de maalesef satılmaya en yeni Surface Pro modeli

İLGİLİ HABERLER