reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

katlanabilir ekranlı telefon

Katlanabilir ekranlı telefon Microsoft Andromeda hakkında son detaylar

Katlanabilir ekranlı telefonların önümüzdeki yıla damga vurması bekleniyor. Samsung ve Huawei gibi şirketler katlanabilir ekranlı telefon hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Microsoft da katlanabilir ekranlı telefon hazırlığı içinde. Microsoft’un yaklaşık iki yıldır çalışmalarını sürdürdüğü katlanabilir ekranlı telefonu Microsoft Andromeda hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor.

Advertisement

Dil paketi biçimindeki bazı dosyalar Microsoft Store’da kullanıma sunuldu ve biz bu sayede Microsoft Andromeda hakkında yeni bilgilere sahip olduk. Dil paketine göre ullanıcılar telefon görüşmelerini otomatik olarak kaydedebiliyor. Dosyalar ayrıca cihazın iki karşıt ekrana ve bir harici ekrana sahip olacağını da belirtiyor. Bir ekrana çift dokunarak ekranı kapatmanın mümkün olacağı ifade ediliyor. Katlanabilir cihazın Andromeda işletim sistemi için özel olarak geliştirilmiş belirli uygulamalarla birlikte Universal Windows Platform uygulamalarını destekleyeceği konuşuluyor. Andromeda OS mobil cihazın, ekran görüntüsünün alınabilmesi için kullanıcının ekranda belirli bir şekil çizmesini sağlayan bir özelliği de bünyesinde barındıracağı söyleniyor. Kullanıcılar telefonun kilidini bir parmak izi sensörü veya iris tarayıcısıyla açabileceği belirtiliyor. Katlanabilir ekranlı telefonun harici monitörlere bağlandığında bilgisayar deneyimi de yaşatacağı ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir ekranlı telefon ne zaman tanıtılacak?

Andromeda işletim sistemli telefonun bu yıl tanıtılması beklenmiyor. Katlanabilir ekranlı telefonun önümüzdeki yıl gün ışığına çıkması bekleniyor. Microsoft’un katlanabilir ekranlı telefonu Microsoft Andromeda hakkında yeni bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

İlgili Video

En yeni Surface Pro modeli