reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Andromeda Surface
Microsoft Andromeda Surface
Microsoft Andromeda Surface
Microsoft Andromeda Surface
Microsoft Andromeda Surface
Microsoft Andromeda Surface
Microsoft Andromeda Surface

Microsoft’tan Android detayıyla şaşırtan katlanabilir Surface

Gizemli mobil cihaz Microsoft Andromeda, uzun süredir gündeme geliyor. İşte bu cihaz Surface altında çıkışa hazır gibi duruyor. Ortaya çıkan detaylar ilginç görünüyor.

Üzerinde yaklaşık iki yıldır çalışıldığı bilinen Microsoft Andromeda, hatırlarsınız mobil ile bilgisayar arasındaki çizgiyi ortadan kaldırıyor şeklinde tanımlanıyor. Hazırlanan yukarıdaki konsept tasarımlarda görebileceğiniz gibi ortadan menteşe ile bağlı çift ekrana ya da direkt olarak katlanabilir bir ekrana sahip olacağı belirtilen cihaz, gizemini koruyor. Yeni ortaya çıkanlar ise model hakkında sağlam bilgiler veriyor. Söylendiği kadarıyla Microsoft, 2020’de 9 inç katlanabilir ekrana sahip bir Surface tanıtmaya hazırlanıyor. Gücün Intel’in yeni nesil 10 nm işlemcilerinden alacak bu tablet / dizüstü karşımı hibrit cihaz, ilginç olarak Android uygulamalarının çalıştırabilecek deniyor. Bu gerçekten çok ilginç görünürken, sistemin ana işletim sistemi WCOS olarak geçen yeni Windows 10 olacak deniyor. Bu açıdan çift taraflı bir altyapı sunacak cihaz, kağıt üzerinde gerçekten ilginç görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft, Surface serisinin Türkiye’ye getirmiyor

Bunun gelecekte de değişmesi pek kolay durmuyor. Türkiye’de ancak üçüncü parti aracılar aracılığıyla elde edilebilen Surface modelleri, pazarın en gelişmiş çözümleri arasında yer alıyor. Kesinlikle ucuz olmayan bu cihazlar arasına eklenencek 9 inç katlanabilir model, 2019 ilk çeyrekte raflardaki yerini alacak gibi duruyor.

İlgili Video

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold