reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda
Microsoft Andromeda

Microsoft’un gizemli ürünü Andromeda’dan yeni bilgiler

Donanım tarafında da çok aktif olan yazılım devi Microsoft, uzun zamandır Andromeda isimli bir cihazla gündeme geliyor. Bazı farklı bilgilere rağmen resmen masada olduğu bilinen cihaz, bugün yeni bilgilerle karşımızda bulunuyor.

Resmi olarak satışa Surface Phone adı altında çıkma ihtimali de bulunan Andromeda, son dönemdeki en gizemli ürünler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda rafa kaldırıldığı, daha sonra ise bunun gerçek olmadığı ortaya çıkan cihaz, gerçekten çok merak ediliyor. Son gelen bilgiler ise Windows 10 kodlarını kurcalayan “WalkingCat” isimli bir Twitter kullanıcısından geliyor. Buna göre Andromeda içerisinde bir “ProductivityMode” seçeneği bulunuyor. Türkçe’ye verimlilik modu olarak çevirebileceğimiz bu seçenek, cihazın kullanım yapısı duruma göre değiştirecek gibi görünüyor. Henüz tam olarak bilinmiyor ancak mod aktif edildiği zaman arayüz yapısının çok da verimli / hızlı çalışmaya uygun hale geleceği söyleniyor. Resmi olarak 2019 yılında çıkacağı söylenen cihaz, telefon, tablet ve dizüstü arasında ilginç bir denge kuracak izlenimi yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Andromeda hakkında başka neler biliyoruz

Üzerinde yaklaşık iki yıldır çalışıldığı söylenen ürün, mobil ile bilgisayar arasındaki çizgiyi ortadan kaldırıyor şeklinde tanımlanıyor. Ortadan menteşe ile bağlı çift ekrana ya da direkt olarak katlanabilir bir ekrana sahip olacağı belirtilen cihaz, her zaman taşınabilecek bir seçenek olarak yer alıyor. Tasarımsal olarak yukarıdaki konsept gibi göründüğü belirtilen Andromeda, stylus kalem desteğine de sahip olacak gibi görünüyor.

İlgili Video

Şirketin en son donanım ürünü