reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Apple ve Huawei’den akıllı telefon satışlarında büyük katkı

Son zamanlarda karşımıza çıkan amiral gemisi akıllı telefonlar çentikli tasarımla geliyor. Bu tasarım bazı kullanıcılar tarafından beğenilse de çoğunluk bu tasarımı beğenmiyor.

Çoğu tüketici çerçevesiz ekranlı telefonların tasarımını beğenmese de raporlar bunun doğru olmadığını söylüyor. Sigmaintell Consulting’in yaptığı araştırmaya göre bu yılın ilk 6 ayında toplam 86,1 milyon çentikli akıllı telefon satışı gerçekleşti. Bu sayı, dönem boyunca satılan toplam akıllı telefon sayısının yüzde 14,25’ine denk geliyor ve yılın ikinci yarısında büyümenin devam etmesi bekleniyor.

Yılın ilk yarısında, Huawei’nin arkasında ikinci sırada yer alan Apple, toplamda 20,7 milyon adet iPhone X sattı. Karşılaştırma yapmak için Huawei, toplamda 25.4 milyon çentik cihazı satmayı başardı. Oppo, Vivo ve Xiaomi’nin de bu yılın ilk yarısında önemli miktarlarda cihaz sattığını belirtelim. Önümüzdeki günlerde Apple’ın piyasaya sunacağı yeni çentikli telefonlarla sayının daha da artması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei de yeni telefonlarıyla iddialı geliyor

Benzer şekilde, Huawei de büyük olasılıkla piyasaya sürülecek olan Mate 20, Mate 20 Pro ve Mate 20 Lite modelleriyle pazara sıkı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.