reklamı kapat

POPÜLER

avengers infinity war

Avengers Infinity War’un en büyük Thanos sorusu yanıt buldu

Avengers Infinity War vizyona girdiğinden beri Thanos’un aldığı karar ve ortaya çıkan sonucu konuşuyoruz. Kimileri ise evrenin yarısını yok etmenin gerekli olmadığını, farklı bir çözüm bulunabileceğini söylüyordu. Sonunda bu konuda Marvel cephesinden kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldıran bir yanıt geldi.

Avengers Infinity War sayesinde yakından tanıdığımız Thanos‘un tek bir amacı var: O da tüm Sonsuzluk Taşları’nı ele geçirmek ve yaşayan tüm canlı nüfusunun yarısını yok ederek evrene denge getirmek. Onun bu fikri gezegeni Titan’ın yaşadığı trajediyle ortaya attığını biliyoruz. Fakat Sonsuzluk Taşları‘nın gücünün sınırı yok. Yani evrene denge getirmek için gerçekliğin yarısını ortadan kaldırmasına gerek yok. Aksine evrendeki tüm kaynakları ikiye katlayarak bu probleme sağlam bir çözüm getirebilirdi. Peki Thanos neden bunu tercih etmedi? Avengers Infinity War’un yönetmeni Joe Russo durumu şu sözlerle açıklıyor:

“İzleyiciler Thanos’un neden taşları kullanıp evrendeki kaynakları ikiye katlamadığını merak ediyor. Zamanında Titan’da onun tek kurtuluş yolu olarak gördüğü çözüme hayır denilmişti. O da bir nevi mesih kompleksine girdi. Yani uzun zaman önce ortaya attığı fikri hayata geçirmeye kendini adadı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joe Russo’nun bu açıklamasından anlıyoruz ki Thanos’un amacı evrene denge getirmekten çok, Titan’da yaşanan faciada haklı olduğunu kanıtlamak. Bunu takıntı haline getirmesiyle işler karışıyor. Avengers Infinity War‘un yönetmeninin bu açıklamasıyla her şey netlik kazanıyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Infinity War’dan silinmiş Guardians of the Galaxy sahnesi