reklamı kapat

POPÜLER

Samsung katlanabilir akıllı telefon

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefon modelinden korkutan fiyat açıklaması

Samsung‘un yeni bir dönemi başlatacak ilk katlanabilir akıllı telefon modeli, bugün yine gerçekten korkutucu görünen bir fiyat açıklamasıyla gündeme geldi.

Katlanabilir akıllı telefon pazarına 2019’un başında adım atmaya hazırlanan Samsung, yeni bilgilerin bir kez daha gösterdiği üzere kesinlikle ucuz bir cihaz hazırlamıyor. Hatta Galaxy F isimli ilk katlanabilir modelin, mevcut amiral gemilerini bütçe dostu göstereceği söyleniyor. Çünkü telefonun tam 1.800 dolar fiyat etiketiyle raflara çıkacağı belirtiliyor. Daha önce de 1.850 dolardan geleceği iddia edilen model, bu açıdan rakipleri ikiye katlayacak deniyor. Çünkü alanda boy gösterecek Xiaomi ve Oppo‘nun ilk katlanabilir modellerine 900 dolar civarında fiyat çekeceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu yüksek fiyata ek olarak ilk katlanabilir modelinden sadece 300 bin veya 500 bin ünite kadar üretileceği söylenen Samsung, yeni dönemi merakla bekleyenleri oldukça üzüyor. Pazara ilk adım atacak isim olacağı belirtilen Huawei‘nin fiyat tercihi ise henüz bilinmiyor. Ancak Huawei’nin kesinlikle 1.800 dolar bandına çıkmayacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefon modeli çok merak ediliyor

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek gibi görünüyor. Yani içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S serisinin yanında ikinci bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. Galaxy Note serisi yeni yılda ortadan kalkacak deniyor. Note 10’un yerini Galaxy S10+ alacak şeklinde haberler geliyor. Bu da aslında oldukça mantıklı duruyor.

İlgili Video

İşte bu geleceğe yaklaşıyoruz