reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy F katlanabilir akıllı telefon

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefonu modeli Galaxy F’ten dikkat çeken bilgi

Samsung‘un büyük ihtimalle katlanabilir akıllı telefon pazarını başlatacak ilk akıllı telefonu Galaxy F için yeni bir bilgi daha paylaşıldı.

Önümüzdeki kasım ayında bazı yeni detaylarının paylaşılmasını beklediğimiz Samsung Galaxy F, gerçekten çok önemli bir model. Huawei’nin alanda yaşadığı ekran sorunu nedeniyle pazarın ilk katlanabilir akıllı telefonu olacak gibi duran Galaxy F, yeni bilgilere göre Corning imzalı bir “Gorilla Glass” cam ile korunmayacak. Katlanabilir tasarım için uygun olmayan Gorilla Glass, Galaxy F’de yerini Japon şirket Sumitomo Chemical tarafından tedarik edilen yeni şeffaf poliimid malzemeye bırakacak deniyor. Gorilla Glass kadar sağlam olmayan bu malzeme, söylendiği kadarıyla plastik yapısı sayesinde hem çok esnek hem de ısıya dayanıklı bir seçenek ortaya koyuyor. Bu da katlanabilir modeller için büyük önem arz ediyor. Kaynaklar katlanabilir modellere özel Gorilla Glass çalışmalarının da devam ettiği belirtiyor. Fakat Samsung şu an bunları yeterli görmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F hakkında şunları biliyoruz

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek gibi görünüyor. Yani içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S serisinin yanında üçüncü bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. Daha önce ortaya çıkan bilgilerin aksine Galaxy Note serisinin 2019’da da karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Galaxy F’in 2019 yılında tam 1.800 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni akıllı saati Galaxy Watch