reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F
Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F

Katlanabilir akıllı telefon “Samsung Galaxy F” için bekleyenleri üzen açıklama

Samsung, geçen hafta ilk katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy F’in tanıtım tarihini açıklamıştı. Ancak bu konuda üzücü bir detay ortaya çıktı.

Geçen hafta Samsung Mobile CEO’su DJ Koh‘un resmi açıklamasıyla katlanabilir Galaxy F ile kasım ayında tanışacağımızı öğrenmiştik. İlk başta beklenenden önce tanıtılacak olması sevindiren telefon, bu konuda bir yanlış anlaşılma kurbanı olmuş gibi görünüyor. Çünkü firmadan yapılan yeni açıklama kasım lansmanını kesin olarak rafa kaldırıyor. Bunun yerine firmanın kasım ayında katlanabilir model hakkında yeni bilgiler paylaşacağı belirtiliyor. Bu da süreci eskiye döndürüyor ve Galaxy F’in 2019 başında tanıtılacağı akıllara getiriyor. Maalesef katlanabilir akıllı telefon dönemi için biraz daha beklememiz gerekiyor. Geçen yaptığı açıklamada bu telefonu üretmenin çok zor olduğunu belirten DJ Koh, geliştirme sürecinin devam ettiğini de söylüyor. Bu alana ilk adımı Huawei‘nin atmak istediği biliniyor. Ancak alanda Oppo, LG, Lenovo ve Xiaomi gibi isimler de aktif olarak çalışma yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F

Katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy F çok merak ediliyor

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek gibi görünüyor. Yani içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S serisinin yanında üçüncü bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. Daha önce ortaya çıkan bilgilerin aksine Galaxy Note serisinin 2019’da da karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Bu arada Galaxy F’in 2019 yılında tam 1.800 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı belirtiliyor. Bu da Türkiye fiyatının 15 bin TL seviyesini geçeceğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın Türkiye’de de satılan yeni akıllı saati