reklamı kapat

POPÜLER

facebook jobs

Facebook’un iş fırsatları özelliği sonunda Türkiye’de

Facebook farklı alanlarda faaliyet gösterme konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Bir anlamda Linkedin‘e rakip olduğu Facebook Jobs bir süre önce kullanıma sunulmuştu. Şimdi bu özellik İş Fırsatları ismiyle Türkiye’de de kullanıma açıldı.

2016 senesinde adı duyulan Facebook Jobs geçtiğimiz sene Amerika ve Kanada’da kullanılabilir hale gelmişti. Ardından geçtiğimiz mart ayından itibaren 40 ülkenin kullanımına açıldı. Aradan geçen zamanın ardından sıra sonunda Türkiye‘ye geldi. İş Fırsatları hem işverenlere hem de iş arayanlara hitap ediyor. Burada sektör, konum ve iş pozisyonunu belirteren ilanlara göz atabiliyorsunuz. Tam zamanlı ve yarı zamanlı işlerin yanında staj ve gönüllü işlere rastlamak mümkün. Yani ilan vermek için illa kurumsal bir yapıya sahip olmak gerekmiyor. Girişimciler de iş ilanlarını Facebook kullanıcılarıyla buluşturabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İş imkanlarında ilan paylaşmak da oldukça kolay. İş İlanı Paylaş butonuna bastıktan sonra gerekli alanları doldurmak yeterli oluyor. Kullanıcılar size Facebook üzerinden veva e-posta aracılığıyla ulaşabiliyor. Eğer çalışan arayışı sürecinde sunulan bilgi alanlarını yetersiz bulursanız soru ekleme olanağı da bulunuyor. Bu sorular evet veya hayır gibi basit cevaplarla veya çoktan seçmeli alternatiflerle yanıtlanabiliyor. Verdiğin iş ilanlarını veya yaptığınız iş başvurularını aynı sekmeden takip etmeniz de mümkün.

İlginizi çekebilir

Facebook Watch