reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung katlanabilir akıllı telefon Galaxy F

Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu için yeni bilgiler

Samsung‘un son dönemde oldukça merak edilen ilk katlanabilir akıllı telefon modeli, bugün dikkat çeken yeni bilgiler kazandı.

Advertisement

Katlanabilir akıllı telefon pazarına 2019’un başında adım atmaya hazırlanan Samsung, yeni bilgilere göre ilk modeli “Galaxy F” adı altında görücüye çıkartacak. Daha önce Galaxy X ve Galaxy Wing isimleriyle de gündeme gelen telefon, görünüşe bakılırsa Galaxy F‘yi kullanacak. “Foldable” kelimesinden geldiği düşünülen F takısı, genel olarak Galaxy ailesi için mantıklı duruyor. Galaxy X adını özel oyun telefonuna bıraktığı iddia edilen firma, bu alanda Razer Phone, Asus ROG Phone ve Xiaomi BlackShark gibi modellerin karşısına çıkmaya da hazırlanıyor. Bu pazarda firmayı gerçekten oldukça zorlu bir mücadele bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefon modeli hakkında bildiklerimiz bunlar

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek deniyor. Kesin olarak içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, genel olarak eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S ve Note serisinin yanında üçüncü bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. 2019’un ikinci yarısından sonra daha fazla kişiye hitap edeceği söylenen Galaxy X, yine kesin olarak hiç ucuz olmayacak. Sağlam kaynakların göre ilk modelinin tam 1.850 dolar fiyatı olacak. Buna ek olarak sadece 300 bin veya 500 bin ünite kadar üretileceği söylenen model, gündemden düşmüyor.

İlgili Video

Şirketten Note 9 için yeni video