reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy F katlanabilir akıllı telefon

Samsung’dan katlanabilir akıllı telefon pazarı için iddalı açıklama

Samsung‘un yeni bir dönemi başlatacak ilk katlanabilir akıllı telefon modeli, zaman zaman gündeme geliyor. Firma Galaxy F isimli bu model ile sektörde ilke imza atmak istiyor.

2019 yılında tam 1.800 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacağı söylenen Galaxy F, Samsung ve sektör için büyük önem arz ediyor. Gelen son bilgilere Güney Kore merkezli teknoloji devinin bu model ile sektörde bir ilke imza ata hedefi de devam ediyor. Daha önce bu konuda Huawei’ye yenileceği konuşulan Samsung, Koh Dong-jin açıklamasına göre pazarın ilk katlanabilir akıllı telefon pazarını tanıtacak isim olacak. Bunu kesinlikle kaçırmak istemediklerini belirten yönetici, rakiplerine adeta göz dağı veriyor. Ancak şu şartlarda ilk olmak çok önemli gibi durmuyor. Çünkü katlanabilir her telefonun çok pahalıya satılacağı söyleniyor. Modellerin büyük kitlelere ancak Xiaomi gibi isimlerin nispeten uygun fiyatlı telefonlarıyla yayılabileceği konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un ilk katlanabilir akıllı telefon modeli hakkında başka neler biliyoruz?

Bünyesinde 7 inç ya da 8 inç bir ekran yer alacağı söylenen telefon, “cüzdan” gibi katlanabilecek gibi görünüyor. Yani içe doğru katlanan bir ekrana sahip olan telefon, eski kapaklı telefon dönemini hatırlatıyor. 3.000 mAh ya da 6.000 mAh seviyesinde bir katlanabilir pil üzerine kurulacağı iddia edilen telefon, Galaxy S serisinin yanında ikinci bir amiral gemisi olarak yer almaya hazırlanıyor. Galaxy Note serisi yeni yılda ortadan kalkacak deniyor. Note 10’un yerini Galaxy S10+ alacak şeklinde haberler geliyor. Bu da aslında oldukça mantıklı duruyor.

İlgili Video

Şirket böyle bir gelecek hayal ediyor