reklamı kapat

POPÜLER

Google Drive

Popüler bulut servisi Google Drive’dan büyük başarı

İnternet devi Google‘ın popüler bulut depolama servisi Google Drive, önemli bir rekora koşuyor. Şirketin milyar kulübüne bir servis daha dahil oluyor.

Cloud Next konferansı kapsamında öğrenildiği kadarıyla Google Drive, tam 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşmak üzere. Önümüzdeki hafta 1 milyar aktif kullanıcıyı geride bırakacağı söylenen servis, gerçekten ciddi bir atılım gerçekleştirmiş durumda. 2012 yılından bu yana aramızda bulunan Drive, bulut depolama denildiği zaman akla gelen ilk platform konumunda yer alıyor. Alanda Dropbox ve OneDrive gibi güçlü rakipleri bulunan servis, buna rağmen büyümeye devam ediyor. Kişilere 15 GB depolama alanını ücretsiz olarak veren platform, 9 Mart 2017 tarihinde 800 milyon aktif kullanıcıya sahipti. Bünyesinde trilyonlarca dosyanın yer aldığı belirtilen Drive, milyar kulübüne yakışacak isimler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Drive’ın da dahil olacak milyar kulübünde başka kimler var?

Gmail, Chrome ve Google Maps, 1 milyar kullanıcı sayısını geçen platformlar arasında yer alıyor. Mobil işletim sistemi Android ile 2 milyar seviyesini geride bırakan internet devi, ekosistemiyle büyümeye devam ediyor. Bu arada milyar kulübünde giriş yapan başka servis ve platformlar da bulunuyor. Bunlar arasında 1 milyar kullanıcı sayısını geçen Instagram ve WhatsApp başı çekiyor. Facebook’un ise 2 milyarı geçtiği biliniyor.

İlgili Video

Şirketin son uygulamalarından

İLGİLİ HABERLER