reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp Google Drive Facebook

WhatsApp kullanıcılarına çok faydalı “Google Drive” müjdesi

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, bugün kullanıcıları memnun edecek önemli bir Google Drive haberiyle gündeme geldi.

Facebook‘un hemen her akıllı telefonda yüklü uygulaması WhatsApp, biliyorsunuz kişilerin sohbet içeriklerini bulut depolama servisi Google Drive üzerinde yedeklemesine imkan tanıyor. Bu sayede hem sohbet hem de medya içerikleri (Fotoğraf / video) garanti altına alınabiliyor. İşte bu süreç çok daha kullanışlı hale gelmiş durumda. Yapılan ortaklık sayesinde Google Drive üzerinde yapılan WhatsApp yedekleri artık kişisel bulut alanlarından yemiyor. Bu sayede kişiler ücretsiz ve sınırsız olarak yedek alabiliyor. Bu yenilik kısıtlı bulut alanına sahip kişiler için çok güzel duruyor. Çünkü servisin yedekleri özellikle medya içerikleriyle ciddi yer kaplayabiliyor. Artık “yedek için yer kalmadı” sorunu popüler uygulama için tarih oluyor. Yedeklemenin nasıl yapıldığı ise firma tarafından burada anlatılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp liderliği kimseye bırakmıyor

Daha önce de söylediğimiz gibi sürekli olarak yeni özelliklerle geliştirilen platform, Facebook’un Instagram ile beraber yaptığı en önemli yatırımlar arasında yer alıyor. Şirketler ile kişiler arasındaki iletişimi değiştiren platform, akıllı telefon döneminin en büyüklerinden sayılıyor. Sadece uzak doğu bölgesinde geride kalan servis, oranın dinamiklerine ayak uyduramıyor. Servisi kullanmayan bir akıllı telefon sahibi tanıyor musunuz?

İlgili Video

Instagram’ın en yeni servisi IGTV