reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp LOG Tasarım Android

WhatsApp için sınırsız Google Drive yedeği yakında sona erebilir

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için sınırsız Google Drive yedeği sona erebilir. Böyle bir detay gündemde.

WhatsApp sohbet geçmişinizi Android ve iPhone’larda buluta yedekleyebiliyorsunuz. Android tarafında yedekleme Google Drive üzerinden, iPhone tarafında ise iCloud üzerinden oluyor. WhatsApp’ın yedekleri iCloud tarafında kotadan düşerken, Google Drive tarafında düşmüyor. Android tarafında kullanıcılar Facebook / Meta ve Google arasındaki anlaşma sayesinde sınırsız bir yedek depolama alanı elde ediyor. Ancak işte bu güzel durum yakında sona erebilir.

Henüz yüzde 100 kesin değil ancak WhatsApp’ın en son beta sürümlerinde bu olumsuz durumu gösteren çok net işaretler bulundu. Yeni dönemde Google’ın Drive temelli ücretsiz WhatsApp yedekleri için bir limit koyması ya da yedekleri kotadan düşmeye başlaması bekleniyor. Ücretsiz limit yolu seçilirse kotanın düşük olmayacağı düşünülüyor ancak yine de net bir rakam henüz ortaya çıkmış değil.

WhatsApp sohbet geçmişinizi Google Drive üzerinden nasıl yedekleyeceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz:

  1. WhatsApp’ı açın.
  2. Diğer seçenekler > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet yedeği > Google Drive’a yedekle’ye dokunun.
  3. Asla dışında bir yedekleme sıklığı seçin.
  4. Sohbet geçmişinizi yedeklemek istediğiniz Google hesabını seçin.
    • -Bağlı bir Google hesabınız yoksa sorulduğunda Hesap ekle’ye dokunun ve hesap bilgilerinizi girin.
  5. Yedekleme yaparken kullanmak istediğiniz ağı seçmek için Yedekleme bağlantısı’na dokunun.

İlginizi Çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca