reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp mesajlarını tehlikeye atan hata ve bundan korunma yöntemi

Dünyanın en popüler mesajlaşma servislerinden biri olan WhatsApp, Android kullanıcılarını kızdıracak yeni bir hatayı barındırıyor gibi görünüyor.

İlk olarak geçtiğimiz ay ortaya çıkan ancak daha sonra gündemden düşen WhatsApp yazılım hatası yeniden su üzerine çıktı. Yakın zamanda Android kullanıcılarının yaptığı şikayetler sonucu ortaya çıkan hataya göre uygulama kullanıcıların eski mesajlarını siliyor. Mesajları yedeklenmeyen kullanıcılar da veriye yeniden ulaşamıyor. Kullanıcılar mesajların kronolojik olarak silindiğini kaydetse de 2015’ten silinen mesajların yanı sıra daha yeni tarihli, 2018’den veri kaybeden kullanıcılar da bulunuyor. Şimdilik bu hatadan sadece Android kullanıcıları etkilenmiş gibi görünüyor. iOS tarafında böyle bir şikayete henüz rastlanmadı. Yayınlanacak yeni güncellemeyle uygulamanın bu sorunu çözmesi bekleniyor. Ancak o zamana kadar basit bir şekilde verilerinizi yedekleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android kullanıcılarına sınırsız Drive yedeği

Popüler mesajlaşma servisi Android kullanıcıları için sınırsız Drive yedekleme desteğini geçtiğimiz yıl müjdelemişti. 12 Kasım 2018’den bu yana Android kullanıcılarının platform yedekleri Drive’da yer kaplamıyor. Bu yüzden veri kaybetme korkusu olmaması için sohbetlerinizi Drive hesabınıza yedekleyebilirsiniz. Buradaki haberimizde uygulama üzerinden Drive’a yedeklemenin nasıl yapılacağına ulaşabilirsiniz.

Yeni güncellemeyle düzelmesi umulan sorunun yanı sıra Android kullanıcılarını gelecekte işlevsel yeni bir özellik de bekliyor. Platformun beta sürecinde testi balşanan parmak izi ile şifreleme özelliğinin yakında yayınlanması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

YouTube’un ekran kaydırarak içerik değiştirme özelliği