reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ta silinen mesajları okuma yöntemi [Nasıl yapılır?]

En fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılarına sunduğu yeni bir özellikle “mesaj atıp pişman olma” devrini kapatıyor. Artık gönderdiğiniz mesajları karşınızdaki kişi okumadan silmek mümkün hale getiriyor. Fakat görünen o ki bu yeniliğin büyük bir açığı var. Dolayısıyla size gönderilip silinen mesajları okumanın bir yolu bulunuyor.

Advertisement

Silinen mesajların okunabilmesinin tek nedeni Android işletim sisteminde yer alan bir açık. Bu durumu fark eden ise İspanyol blog yazarı Android Jefe oldu. Android telefonlara gelen mesajların bildirim geçmişi bölümünde depolandığını fark etti. Üstelik mesaj silinse bile geçmişteki bildirimlere bakarak yazılanları görmek mümkün oluyor. Silinen mesajlara ulaşmak ise çok kolay.

Silinen Whatsapp mesajlarını nasıl okursunuz?

Android telefonlardaki bildirim geçmişine erişebilmek için Google Play Store’a girip Notification History isimli uygulamayı indirmek gerekiyor. İndirme işleminin gerçekleşmesinden sonra uygulama bildirim geçmişini tarıyor. Silinen herhangi bir bildirim olması halinde bunu kullanıcılara gösteriyor. Bu sayede size gönderilen tüm mesajlardan haberdar olabiliyorsunuz.

WhatsApp’ın mesaj silme özelliğini işlevsiz hale getiren bu açık Android’in gelecek güncellemelerinde kapatılacak mı, merakla bekliyoruz. O zamana kadar bu yöntemle silinen tüm mesajlara erişmek mümkün olacak.