reklamı kapat

POPÜLER

Mac mini konsept
Mac mini konsept
Mac mini konsept
Mac mini konsept
Mac mini konsept

Hayranlık uyandıran Touch Bar’lı ve Face ID’li Mac mini konsepti

Son Mac mini güncellemesinin üzerinden tam 3 yıl geçti. Uzun zamandır tasarımı değişmeyen bilgisayarı bir endüstriyel tasarım öğrencisi kendince yeniden tasarladı. Louis Berger isimli tasarımcının imzasını taşıyan Mac mini konsepti, çok daha modern bir yaklaşıma sahip.

MacBook Pro modelinde kullanılmaya başlanan Touch Bar ve iPhone X’da yer alan Face ID teknolojilerinin yer aldığı bilgisayar gelecekten fırlamışa benziyor.  Bilgisayarın üzerinde yer alan Touch Bar sayesinde uygulamalar farklı işlevler kazanıyor. Bu özellik kullanımı kolaylaştırmayı hedefliyor. Tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yeni modelle elvada diyor. Touch ID parmak izi sensörünün yerine Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği iPhone X, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor.

Hayranlık uyandıran Mac mini konsepti

Kare formundaki bilgisayardan farklı bir görünüm sunan Mac mini konsept tasarımıyla Beats Pill hoparlörünü andırıyor. Beyaz ve siyah renk seçeneklerine sahip bilgisayarın konsept çalışmaya haberdeki galeri üzerinden ulaşabilirsiniz.