reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

“WhatsApp’ta silinen mesajlar tamamen silinmiyor”

iOS araştırmacısı Jonathan Zdziarski, WhatsApp’la ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Zdziarski’nin iddiasınagöre WhatsApp’ta kullanıcıların sildikleri mesajlar tam anlamıyla silinmiyor.

WhatsApp’ın silinen mesajları saklamaya devam ettiğini söyleyen Zdziarski, WhatsApp’ın en güncel versiyonundan alınan disk imajlarını incelediğini belirtti ve bu incelemeye göre uygulamanın sohbet kayıtlarını koruma altına aldığını dile getirdi. Bu durumun güvenlik açısından potansiyel bir tehlike oluşturduğunun altını çizen Zdziarski, bu sorunun uygulama kodlamasından kaynakladığını söyledi.

iCloud‘da saklanan mesajların güçlü bir şifreleme ile saklanmadığını vurgulayan Zdziarski, silindiği varsayılan mesajlara yedekleme üzerinden erişilebileceğini söyledi. WhatsApp sohbetlerinin iCloud’da güçlü bir şifreleme olmadan saklandığını söyleyen Zdziarski, bu durumun silindiği düşünülen mesajlara yedekleme üzerinden erişebileceği anlamına geldiğini ifade etti. Zdziarski’nin bu açıklamalarına WhatsApp’tan henüz bir cevap gelmediğini belirtelim.